IMGW podało prognozę synoptyczną na drugi tydzień stycznia 2022 r. Pogodę będą kształtowały wyże, napłynie chłodniejsze powietrze z północnego-wschodu. W środę zacznie się ocieplenie. Od czwartku pogoda niżowa, opady deszczu i silniejszy wiatr.
W poniedziałek i wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura w dzień od -5°C. Wiatr głównie słaby, zmienny.
Noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę mroźne, na wschodzie kraju podczas rozpogodzeń spadek temperatury do około -10°C.
W środę nadal dużo chmur, bez opadów, tylko nad morzem deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -5°C do 2°C.
Kolejna noc cały czas mroźna.
W czwartek pochmurnie, cieplej, od 1°C do 6°C. Silniejszy, porywisty wiatr w porywach do 55 km/h.
W piątek opady deszczu, jeszcze cieplej, od 3°C do 7°C. Wiatr nadal dość silny, w porywach do 65 km/h.
W sobotę podobna pogoda i temperatura, wiatr osłabnie.
Niedziela może przynieść początek ochłodzenia.