Pierwsza połowa tygodnia będzie bardzo ciepła, a miejscami nawet upalna. W drugiej połowie będzie zdecydowanie chłodniej - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Poniedziałek przywitał nas umiarkowanym zachmurzeniem. Jest ciepło, w Polsce termometry pokażą dziś od 23°C do 29°C. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach do 65 km/h.
Synoptycy IMGW przewidują, że we wtorek na niebie dominować będzie słońce. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywać będą od 25°C na północnym wschodzie do 31°C na zachodzie.
W środę Polska ma być podzielona. Najładniejsza pogoda będzie w północno-wschodniej połowie kraju na pozostałym obszarze zachmurzenie w ciągu dnia wzrastać będzie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Wciąż będzie gorąco, od 27°C do 30°C. Chłodniej jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich
Od czwartku do niedzieli na niebie pojawiać się będzie zdecydowanie więcej chmur, zwłaszcza na południu kraju. Jak zapowiadają synoptycy IMGW, w całej Polsce miejscami występować będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne. Będzie też zdecydowanie chłodniej, na ogół od 18°C do 25°C, jedynie w czwartek w centrum i na północnym wschodzie będzie nawet do 29°C. W czasie burz wiatr będzie porywisty.