Reklama

Policjanci masowo sięgają po zwolnienia lekarskie

05/11/2018 13:11

Jak donoszą ogólnopolskie media - w całym kraju policjanci masowo udają się na zwolnienia lekarskie, głównie z powodu przemęczenia. Już teraz niektóre komendy mają problem z obsadą patroli - taka sytuacja ma obecnie miejsce w Piszu. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił nam zastrzegający sobie anonimowość funkcjonariusz.

Masowa absencja policjantów może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu protestem służb mundurowych, w który włączyli się także funkcjonariusze Służby Więziennej, Służby Celnej. Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

O przypadkach wysokiej zachorowalności wśród policjantów pierwsze pogłoski pojawiały się jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych.

Jak informują ogólnopolskie media - w Łodzi ulice musieli patrolować kursanci, którzy nie ukończyli szkolenia podstawowego, gdyż na zwolnieniach przebywa ponad jedna czwarta funkcjonariuszy z terenu województwa. Na terenie Warszawy służbę pełnili policjanci spoza stolicy, zaś na obszarze dzielnicy Mokotów odnotowano brak nocnych patroli z soboty na niedzielę. O problemach alarmują także inne województwa, w których policjanci masowo dostarczają zwolnienia. W Piszu w województwie warmińsko-mazurskim, nie ma obsady do patrolowania miasta.

Reklama

O problemie rozmawialiśmy w ostatnim czasie z zastrzegającym sobie anonimowość funkcjonariuszem, który ostrzegał nas przed konsekwencjami zwolnień policjantów. Według uzyskanych przez nas informacji - sytuacja z masowo chorującymi mundurowymi występuje także w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił. Masowe zwolnienia mają być podyktowane przemęczeniem funkcjonariuszy.

Polscy policjanci zapowiadają kolejne zwolnienia już 11 listopada.

Czy z ulic naszego miasta mogą zniknąć policyjne patrole z powodu braku zdolnych do pracy policjantów?

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama