Reklama

Polsko-białoruska granica. Kolejne agresywne zachowania

18/12/2021 15:39

Cały czas dochodzi do ataków na polskich pograniczników, żołnierzy i policjantów. Minionej doby polsko-białoruską granicę próbowały przekroczyć 32 osoby.

W nocy z piątku (17.12) na sobotę (18.12), na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze 32 osoby siłowo forsowały granicę polsko-białoruską. Jak podają pogranicznicy, wszystko odbywało się pod nadzorem białoruskich służb. W naszych funkcjonariuszy i żołnierzy rzucano kamieniami. Byli także oślepiani laserami. Wszystkie osoby udało się zatrzymać. 

Minionej doby strażnicy graniczni wydali 15 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. W tym miesiącu granicę próbowało przekroczyć 1,2 tys. osób, z kolei licząc od początku roku - w 39,1 tys.

Reklama

Na miejscu cały czas są także policjanci. Patrolują pas graniczny, lasy, podmokłe łąki i tereny bagienne. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama