Reklama

Polsko-białoruska granica. Cudzoziemcy nadal próbują swoich sił

17/01/2022 13:59

Weekend przyniósł prawie 140 prób nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy. Nasi pogranicznicy i wojskowi musieli radzić sobie nie tylko z ludźmi, ale też z lecącymi w ich kierunku kamieniami i konarami drzew.

W miniony weekend polsko-białoruską granicę próbowały łącznie przekroczyć 139 osoby. W piątek (14.01) 54 osoby, w sobotę (15.01) 47 i niedzielę (16.01) 38 osób. W niedzielę było szczególnie niebezpiecznie, ponieważ cudzoziemcy wspierani przez służby białoruskie rzucali w naszych funkcjonariuszy i wojskowych kamieniami i konarami drzew.

Do tego w nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17.0)1 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa 34 cudzoziemców (obywatele Syrii, Iraku, Turcji i Egiptu ) sforsowała zabezpieczenia graniczne.

Reklama

- Podczas ataku na polską granicę cudzoziemcy i służby białoruskie rzucały w stronę polskich patroli kamieniami. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa. Również do siłowych prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy wbrew przepisom doszło w niedzielę i w sobotę na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku - podaje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Od początku stycznia pogranicznicy odnotowali 546 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Reklama

 

Źródło: POSG

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości