Reklama

Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych. Sporo pijanych i brak materiałów medycznych

05/11/2021 08:02

W każdym roku do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Łomży trafia mnóstwo pijanych osób. To około połowa wszystkich zatrzymanych. Sęk w tym, że pomieszczenie nie jest przystosowane do obsługi takich osób. Z kolei izby wytrzeźwień w naszym mieście nie ma. I wszystko wskazuje na to, że prędko ona nie powstanie.

W tym roku w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych przy KMP w Łomży trzeźwiało 637 osób. W całym ubiegłym roku było to 668 osób. Pijani stanowią około połowy osób rocznie zatrzymywanych w PdOZ. W większości są to osoby nietrzeźwe z interwencji domowych.

- Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych w głównej mierze stworzone zostało dla osób zatrzymanych, podejrzanych o popełnienie przestępstw lub sprawców wykroczeń - wyjaśnia Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Wyposażenie i zabezpieczenie techniczne łomżyńskiego PdOZ odbiega od standardów przyjętych w izbach wytrzeźwień - dodaje.

Reklama

W PdOZ przy łomżyńskiej komendzie nie ma ambulatorium i pokoju zabiegowego. Brakuje nawet odpowiedniego sprzętu i materiałów medycznych. Osoby pijane nie mają zapewnionej stałej i natychmiastowej opieki medycznej.

Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być utworzenie izby wytrzeźwień. Jednak, jak ustaliliśmy w urzędzie miejskim, powstanie takiego miejsca nie jest obecnie planowane. Samorząd nie zajmuje się tą kwestią.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama