O 23 nowych przypadkach koronawirusa informuje w dzisiejszym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwudziestu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1532 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 1132): mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu augustowskiego i starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego.
Dziś resort zdrowia poinformował o 837 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (168), pomorskim (134) i małopolskim (124). Zmarło 16 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 76 571/2 253 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).