68 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy ujawnili minionej doby (27.12) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa 24 obywateli Iraku siłowo forsowała granicę.
"Około godziny 21.00 grupa 24 obywateli Iraku rozpoczęła szturm na naszą granicę. W kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej poleciały kamienie. Służby białoruskie towarzyszyły agresywnej grupie. Cudzoziemcy niszczyli zabezpieczenia graniczne, gdzie przy użyciu drewnianej kładki zdołali przekroczyć zaporę. Wszyscy zostali zatrzymani i zawróceni do linii granicy państwa." - informuje Podlaski Oddział SG.
Reklama
zdj. POSG