Reklama

Pośpimy godzinę dłużej. Przechodzimy na czas zimowy

30/10/2021 12:03

Przed nami noc ze zmianą czasu. Musimy cofnąć zegarki o godzinę.

W nocy z soboty (30.11) na niedzielę (31.10) musimy przestawić zegarki. Przechodzimy na czas zimowy. Oznacza to, że należy cofnąć wskazówki o godzinę - z 3.00 na 2.00. Będziemy mogli pospać 60 minut dłużej. 

Zmiana czasu zawsze następuje w weekend. Argumentowane jest to tym, że łatwiej możemy przyzwyczaić się do nowej pory wstawania i nie zakłóca nam to codziennego rytmu dnia. Warto jednocześnie pamiętać, że m.in. w smartfonach, tabletach czy laptopach czas zmieni się automatycznie.

Czas zimowy potrwa do końca marca. 

Reklama

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie, w Polsce od okresu międzywojennego.

Zmiana czasu jest przedmiotem dyskusji toczących się od wielu lat. Niewykluczone jednak, że jest to ostatnia taka modyfikacja i od wiosny na stałe pozostanie z nami czas zimowy. Decyzję w tej sprawie ma podjąć Unia Europejska. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama