Większość z nas bardzo dobrze pamięta to, co działo się w weekend i miniony poniedziałek (17.01). Niestety, jak zapowiadają synoptycy, możemy spodziewać się powtórki z "rozrywki". Silny wiatr ponownie pojawi się w Łomży i powiecie łomżyńskim.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed silnym wiatrem. Jest to ostrzeżenie I stopnia.
Zjawiska powinniśmy spodziewać się od czwartkowego (20.01) poranka do godz. 17:00 tego samego dnia.
- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu - informuje Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Synoptycy ostrzegają jednocześnie przed oblodzeniem. W tym przypadku alert obowiązywał będzie od godz. 05:00 dnia 20.01.2022 do godz. 10:00 dnia 20.01.2022.
- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, -1°C nad ranem, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C, -2°C - Karolina Kierklo
