Reklama

Praca zdalna w administracji. Jak pracuje Urząd Miejski w Łomży?

25/01/2022 15:50

​​​​​​​Do 28 lutego w urzędach administracji publicznej pracownicy mogą wykonywać swoje zadania zdalnie. Jak wygląda to w łomżyńskim ratuszu?

O przejściu administracji na pracę zdalną dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu. To jedno z rozwiązań, które wprowadzono w związku z obecną sytuacją epidemiczną. Wyjątki od zasady mają stanowić sytuacje, w których realizacja określonych zadań jest niezbędna dla zapewnienia pomocy obywatelom lub ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki, a ich realizacja nie jest możliwa w ramach pracy zdalnej.

Jak pracuje Urząd Miejski w Łomży?

- W dniach od 25 stycznia do 28 lutego 2022 r. Urząd Miejski w Łomży częściowo przeszedł na pracę zdalną-rotacyjną. Została ona jednak tak zorganizowana, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania Urzędu i płynne załatwianie wszystkich spraw mieszkańców – informuje Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta. - Zespoły pracowników wymiennie pracują zdalnie lub stacjonarnie tak, aby w razie wystąpienia takiej konieczności (np. objęcie kwarantanną części pracowników), każdy zespół w pełni realizował wszystkie zadania. Pracownicy przebywające aktualnie na pracy zdalnej wykonują konkretne zadania zlecone przez swojego bezpośredniego przełożonego. Przyjęte rozwiązania zostały wprowadzone w taki sposób, aby nie ograniczać obsługi mieszkańców chcących załatwić swoje urzędowe sprawy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości