Reklama

Przed nami Rok Jakuba Ignacego Wagi

23/02/2022 16:09

W 150. rocznicę śmierci Jakuba Ignacego Wagi zainaugurowano w Łomży rok pod jego patronatem.

W środę (23.02) w Łomży zainaugurowany został Rok Ignacego Jakuba Wagi, który uważany jest za jednego z prekursorów działalności ekologicznej. To autor „Flory Polskiej” – dzieła, które wniosło ogromny wkład w poznanie rodzimej roślinności.

- To niezwykle ważne, że dziś po 150 latach od śmierci tego związanego z Łomżą wybitnego naukowca, możemy korzystać z jego dorobku. Jesteśmy z tego niezwykle dumni.– mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W ramach inauguracji Roku Ignacego Jakuba Wagi można było wysłuchać wykładu popularyzatorskiego i prelekcji. A pod pomnikiem upamiętniającym naukowca pojawiły się kwiaty.

Reklama

Jednym z punktów rocznicowych obchodów jest także wystawa przygotowana z okazji 150. rocznicy śmierci Jakuba Wagi, którą można oglądać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Długiej w Łomży oraz na stronie internetowej placówki.

Organizatorem wydarzenia upamiętniającego Jakuba Wagę było Towarzystwo Naukowe im. Wagów, a współorganizatorami Urząd Miejski w Łomży, Gmina Grabowo, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.

 

 

Źródło: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama