Rząd ogłasza narodowy program szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Celem jest uruchomienie punktu szczepień w każdej gminie.
Rząd zaprasza do udziału w programie podmioty wykonujące działalność leczniczą których zadaniem będzie przeprowadzenie szczepień w populacji. W szczególności dotyczy to: przychodni (POZ), lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę, szpitali i szpitali rezerwowych.
– Zakwalifikowane do udziału w programie zostaną podmioty, które do 11 grudnia wypełnią online formularz zgłoszeniowy i spełnią przewidziane wymagania – powiedział minister Michał Dworczyk. – Po 11 grudnia, w zależności od tego ile podmiotów zgłosi deklarację uczestnictwa w programie, podejmiemy decyzję, ile szpitali rezerwowych zostanie wykorzystane w aglomeracjach jako masowe punkty szczepień. Z kolei 15 grudnia podamy informację o wszystkich zgłoszonych punktach, w których można będzie się zaszczepić – dodał.
Reklama
Podmiot realizujący szczepienia musi spełnić pewne warunki:
Podstawowe zasady realizacji szczepień:
Proponowana przez rząd wycena (dotyczy podmiotów medycznych):
Źródło: gov.pl/fot. KPRM