Reklama

Rada Gminy Śniadowo: Utrzymywanie szpitala zakaźnego w Łomży jest niezasadne

20/05/2020 08:37

"Brak dostępu do świadczeń zdrowotnych powoduje zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców nie tylko naszej gminy, ale całego regionu łomżyńskiego obejmującego ok. 110 tys. mieszkańców" - czytamy w stanowisku Rady Gminy Śniadowo, podpisanym przez przewodniczącego Grzegorza Podgórskiego.

Radni gminy Śniadowo na wniosek stowarzyszenia SOLIDARNI W POTRZEBIE apelują o zmianę decyzji dotyczącej przekształcenia łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny. Wskazują, że decyzja ta pozbawiła mieszkańców gminy dostępu do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych świadczonych dotychczas przez łomżyński szpital.

"Rada Gminy Śniadowo podkreśla, że w ostatnich latach z powodu braku lekarzy rodzinnych na terenie naszej gminy ograniczona została działalność podstawowej opieki zdrowotnej. Brak dostępu do świadczeń zdrowotnych powoduje zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców nie tylko naszej gminy, ale całego regionu łomżyńskiego obejmującego ok. 110 tys. mieszkańców" - czytamy w stanowisku rady z 14 maja 2020 roku.

Reklama

"Wobec znikomych zachorowań w regionie łomżyńskim i minimalnego obciążenia szpitala w Łomży zważywszy na funkcjonowanie w Białymstoku drugiego jednoimiennego szpitala zakaźnego utrzymywanie szpitala zakaźnego w Łomży jest niezasadne, tym bardziej że utrudnia mieszkańcom dostęp do niezwykle istotnych świadczeń zdrowotnych."

Radni popierają stanowiska m.in. Zarządu Województwa Podlaskiego, samorządów terytorialnych oraz stowarzyszeń i organizacji społecznych w sprawie likwidacji jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży. W imieniu mieszkańców gminy apelują o zmianę decyzji dotyczącej przekształcenia łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny i przywrócenie jego dotychczasowej funkcji sprzed epidemii.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości