Wielu gości pojawiło się na spotkaniu opłatkowym w Starostwie Powiatowym w Łomży. W tym dniu przypadała 8. rocznica uroczystego ingresu biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego do łomżyńskiej katedry, ale szczególne słowa wdzięczności i uznania skierowano też do Bernadety Krynickiej, w związku z zakończeniem pracy parlamentarnej.
- W tak licznym gronie spotykamy się rzadko. Wykorzystaliśmy zatem ten czas, w naszej ocenie, najlepiej jak potrafiliśmy, dziękując za doskonałą współpracę, pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów, fachowe rady, wsparcie organizacyjne, finansowe, duchowe i modlitewne - przekazuje Starostwo.
W dniu spotkania wigilijnego przypadała 8. rocznica uroczystego ingresu do łomżyńskiej katedry biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, który otrzymał z tego powodu radosne gratulacje, ale szczególne słowa uznania skierowane zostały też do Bernadety Krynickiej, w związku z zakończeniem pracy parlamentarnej. Była posłanka otrzymała prezent, kwiaty i poziękowania od władz powiatu, burmistrzów i wójtów. Adresatką specjalnych życzeń została również Krystyna Sobocińska - emerytowana Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, która pracę zawodową zakończyła jesienią tego roku.
Starosta Lech Szabłowski życzliwe wyrazy podziękowań skierował do różnych grup zawodowych, reprezentantów poszczególnych instytucji, organizacji pozarządowych, środowiska biznesu i ludzi dobrej woli, którzy na co dzień współpracują z Powiatem Łomżyńskim. Wicestarosta Maria Dziekońska w imieniu starostów łomżyńskich złożyła zgromadzonym życzenia słowami ks. Jana Kaczkowskiego "byśmy nigdy nie zwątpili w cichą Bożą obecność w naszym życiu", natomiast przewodniczący Rady Jan Kuczyński w imieniu całej Rady Powiatu Łomżyńskiego życzył wszystkim pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.
Po wystąpieniach, Wiesław Domański, komendant Nadnarwiańskiego Hufca ZHP, przekazał staroście betlejemskie światło pokoju, będące poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami. Kulminacyjny punkt spotkania wigilijnego - łamanie opłatka i składanie życzeń trwało bardzo długo, gdyż każdy każdemu miał do powiedzenia coś dobrego, specjalne słowa życzliwości, które czekały właśnie na ten dzień.
Źródło/fot: Starostwo Powiatowe w Łomży