Reklama

Ratusz będzie otwarty aż do północy. Dlaczego?

22/09/2021 11:07

To ostatnie dni trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną. Nie spisaliście się? W najbliższy weekend Ratusz zaprasza na "Noc spisową".

- W sobotę 25 września br. w godz. 8:00-24:00 w Urzędzie Miejskim w Łomży odbędzie się „Noc spisowa”. W holu na parterze Ratusza uruchomione zostaną stanowiska do przeprowadzenia samospisu. Dyżury będą pełnili także rachmistrzowie, którzy zainteresowanym osobom pomogą w przeprowadzeniu spisu - przekazują pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Z danych Ratusza wynika, dotychczas nie spisało się jeszcze prawie 20 proc. mieszkańców Łomży

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Jest on przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku. Podstawową, a jednocześnie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie NSP 2021, jest samospis internetowy – na stronie spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę. W terenie spis metodą wywiadu bezpośredniego prowadzony jest przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem  standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. Kontakt do rachmistrzów dostępny jest TUTAJ

Reklama

Warto dodać, że odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości