- Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy !!! Nasze stanu magazynowe maleją a szpitale ponownie ruszają z planowymi operacjami - Pomóżmy Razem Możemy Ratować Życie i Zdrowie Pacjentów! - apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Według najnowszych danych RCKiK w Białymstoku pilnie potrzebuje grup: 0 Rh-, 0 RH+ i B Rh-. Potrzebne są też grupy: A Rh-, A Rh+ i B Rh+.
Chociaż po przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny nie działa tutejszy oddział terenowy, krew oddawać można w punkcie zlokalizowanym w budynku parafii pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Punkt czynny jest w godz. 7:30-13:00.
Poszukiwani ozdrowieńcy
Centra Krwiodawstwa w Polsce poszukują również osób, które wygrały bitwę z COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńców. Ozdrowieniec jest osobą, która miała potwierdzony dodatni wynik badania na COVID-19, została uznana za osobę wyleczoną – a więc zdrową – i uzyskała dwa ujemne wyniki badania na COVID-19, przy czym od uzyskania drugiego wyniku minęło co najmniej dwa tygodnie.
Osocze od tych osób nie jest lekiem, ale zawiera przeciwciała, które są bezcenne dla osób walczących z zakażeniem. Przetoczenie go pacjentom leczonym w oddziałach szpitalnych może zwiększyć ich szanse na pokonanie zakażenia i przyspieszyć wytwarzanie własnych przeciwciał. Osocze pobierane jest w centrach krwiodawsta i krwiolecznictwa. Termin ustalany jest wcześniej przez kontakt telefoniczny z centrum.
Do zgłaszania się osób, które pokonały COVID-19, zaprasza również RCKiK w Białymstoku.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel 857456311 lub 857456333 - w godzinach pracy naszego Centrum.
ReklamaJednoczenie prosimy aby nie zgłaszały się do nas osoby które same podejrzewają że są zakażone CoVid-19 i chciałby oddać osocze aby wykonać test - jest to bardzo niebezpieczne i grozi zakażeniem personelu medycznego. Apelujemy aby takie osoby zgłaszały się do SANEPIDu albo do Oddziałów Zakaźnych.
