15 marca zaczną się szczepienia osób przewlekle chorych - podaje serwis RMF24.PL. To osoby dializowane, mechanicznie wentylowane lub po przeszczepach. Tydzień później (22.03) powinny rozpocząć się szczepienia służb mundurowych. Policjanci, żołnierze, funkcjonariusze SW mają szczepić się do 5 kwietnia.
"Przewlekle chorzy mają być szczepieni przez 5 dni - od 15 do 20 marca. To dlatego, że to dość wąska grupa 70 tys. osób. Wielu z nich może mieć jednak problemy z dotarciem do punktu szczepień, bo nie są w stanie opuszczać miejsca zamieszkania. Ta grupa ma dostawać szczepionki Pfizera i Moderny. Rada Medyczna przy premierze nie rekomenduje bowiem szczepień osób przewlekle chorych i starszych szczepionką firmy AstraZeneca" - czytamy w serwisie RMF24.PL
Od połowy marca rząd planuje wznowić zapisy dla osób powyżej 70. roku życia. Nie dla wszystkich wystarczyło terminów w pierwszym kwartale.
Szczepienia w naszym regionie.
Z aktualnych danych wynika, że w Podlaskiem wykonano ogółem 76 926 szczepień, z czego 23 665 drugą dawką.
