Na granicy z Białorusią oficjalnie rozpoczęła się budowa zapory. Straż Graniczna przekazała dziś wykonawcom plac pod budowę.
Straż Graniczna podkreśla, że jest to największa inwestycja budowlana w historii tej służby. Bariera będzie miała 186 kilometrów i wysokość ponad 5,5 m. Ma być gotowa jeszcze w czerwcu tego roku. Roboty budowlane wykonują firmy Budimex oraz konsorcjum Unibepu i spółki Budrex. Przęsła wyprodukuje konsorcjum Polimex-Mostostal, Mostostal Siedlce i Węglokoks.
Minionej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 17 os. Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Narewce grupa 14 osób przecięła concertinę i przeszła na stronę Polski - zostali zatrzymani. To 11 obywateli Iranu, 2 obywateli Libanu i obywatel Syrii. Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Czeremsze zatrzymano przy granicy 3 obywateli Ghany.
zdj., SG