Reklama

Sąd Okręgowy w Łomży będzie większy

22/02/2021 11:43

Zabytkowy budynek dawnego Rosyjskiego Banku Państwa będzie teraz częścią Sądu Okręgowego w Łomży. Klucz do sąsiedniej nieruchomości ma zostać przekazany już 1 marca. - Niemożliwe stało się możliwe - uważa prezes sądu Jan Leszczewski.

Pozyskana nieruchomość przylega bezpośrednio do budynku Sądu Okręgowego przy ul. Dwornej. W przyszłości mają mieścić się tu m.in. centrum informatyzacji sądownictwa czy centrum obsługi druków. Na górze powstanie sala rozpraw.

- Dzięki zaangażowaniu pani poseł (Aleksandry Szczudło - przyp. red.), dzięki pozytywnej decyzji Ministerstwa, staliśmy się właścicielem budynku po banku. Ta inwestycja pozwoli na to, że nareszcie będzie jeden budynek i wszyscy sędziowie, jak również pozostałe oddziały, będą mogły mieścić się w tym budynku - uważa sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży.

Reklama

Inwestycja pozwoli w pełni zaspokoić potrzeby zarówno sędziów, pracowników i urzędników, jak też mieszkańców regionu.

- To mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do sądu, będzie to w bardziej komfortowych warunkach, będzie dużo wygodniej, więcej sal rozpraw, więcej miejsc dla interesantów - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Klucz do budynku ma zostać przekazany już 1 marca.  Obie nieruchomości mają zostać połączone wewnętrznymi przejściami.  Według wstępnych szacunków prace potrwać do dwóch lat.  Ministerstwo Sprawiedliwości zabezpieczyło na inwestycję blisko 4 miliony złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości