Powiat białostocki znajdzie się w strefie czerwonej, a wysokomazowiecki trafi do strefy żółtej. W sobotę ma wejść w życie stosowne rozporządzenie Rady Ministrów. We wskazanych powiatach będą obowiązywały dodatkowe ograniczenia, nakazy i zakazy. Niepewny swojej sytuacji jest za to powiat zambrowski, zakwalifikowany jako "zagrożony dodatkowymi obostrzeniami", podobnie jak Suwałki.
Ministerstwo zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Powstaje ona na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń. W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.
Projekt rozporządzenia przewiduje, że od soboty (3.10) nowej liście znajdzie się łącznie 51 powiatów i miast na prawach powiatu.
W strefie czerwonej mają znaleźć się następujące powiaty:
W strefie żółtej mają znaleźć się następujące powiaty:

Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych (LINK)
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 1967 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. W Podlaskiem odnotowano 64 zakażenia.