Od najbliższego poniedziałku (21.09) rozpoczynają się zapisy na bezpłatne szczepiania przeciwko grypie dla osób po 60. roku życia, które posiadają Łomżyńską Kartę Seniora.
Zapisy prowadzone będą w dwóch punktach: Urzędzie Miejskim w Łomży (Stary Rynek 14) i Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży (ul. Mickiewicza 4). Pierwsze szczepienia mają być wykonywane kilka dni później. Zrealizują je te przychodnie, które uczestniczyły w realizacji programu w ubiegłym roku: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno-Rehabiltacyjnym "Eskulap".
"Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019/2020", jest realizowany przez Miasto Łomża od ubiegłego roku. Do tej pory wykonano już 503 szczepienia na kwotę 22 635 zł. Łączna liczba szczepień przewidywana w programie wynosi około 6 tysięcy" - informuje Urząd Miejski w Łomży