Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego nie zawiera przypadków z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Nowe przypadki to:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1078 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych dziesięć osób (w sumie 881): kobieta w sile wieku z Łomży, nastolatek z Łomży, dwie młode kobiety z powiatu monieckiego, dwóch młodych mężczyzn z powiatu monieckiego, dziecko z powiatu monieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, młody mężczyzna z powiatu hajnowskiego, młody mężczyzna z Białegostoku.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 52 961/1 821 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś o dwudziestym czwartym przypadku "wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim".
" To kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego, była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące." - czytamy w komunikacie.
Zakażona koronawirusem 69-letnia siostra z łomżyńskiego Zgromadzenia Sióstr Służek NMP zmarła w miniony czwartek (6.08), ale dopiero dzisiaj (11.08) zgon uwzględniono w oficjalnych statystykach służb wojewódzkich. Kobieta leżała w szpitalu przez około miesiąc i miała choroby współistniejące. Śmierć siostry ostatecznie została zakwalifikowana jako spowodowana przez COVID-19.