W czwartek (6.08) zmarła 69-letnia siostra ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP, która była hospitalizowana w szpitalu MSWiA w Białymstoku. To prawdopodobnie pierwsza ofiara koronawirusa w Łomży. Śmierć kobiety nie została jednak dotąd ujęta w oficjalnych statystykach.
Zakażona koronawirusem 69-letnia siostra z łomżyńskiego Zgromadzenia Sióstr Służek NMP zmarła w czwartek (6.08), jednak do tej pory nie uwzględniono tego faktu w oficjalnych statystykach służb wojewódzkich, a łomżyński sanepid nie otrzymał stosownej dokumentacji. Śmierć siostry może być zakwalifikowana jako "spowodowana przez COVID-19". PSSE w Łomży podaje, że przeprowadzony w ostatnim czasie test wykazał obecność niezwalczonego przez organizm koronawirusa. Kobieta leżała w szpitalu przez około miesiąc i miała choroby współistniejące.
Informacje o śmierci 69-letniej siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP możemy znaleźć na stronie Diecezji Drohiczyńskiej:
Kuria Diecezjalna w Drohiczynie powiadamia, że 6 sierpnia 2020 r. w wieku 69 lat zmarła śp. s. Teresa Kuryła ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP, siostra s. Bogumiły Kuryła, służki pracującej w Drohiczynie.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 11 sierpnia 2020 r. o godz. 12.00 w katedrze w Łomży.
Ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Łomży.
W naszych modlitwach polecajmy Bożemu Miłosierdziu śp. Zmarłą Siostrę, wypraszając łaskę życia wiecznego.
ReklamaNiech odpoczywa w pokoju wiecznym!