Reklama

Wichura nie wyrządziła dużych szkód w rejonie Łomży

14/01/2022 16:56

W rejonie Łomży silny wiatr nie spowodował wielu zniszczeń. W niektórych miejscach możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Synoptycy IMGW-PIB już wczoraj wydali dla Łomży i regionu alert II stopnia. Ostrzegali przed wystąpieniem silnego wiatru, który lokalnie w porywach może osiągać prędkość do 100 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 18:00.  Na szczęście w naszym najbliższym regionie wichura ni wyrządziła wielu szkód. Strażacy interweniowali m.in. w Kownatach, gdzie wiatr zerwał fragment poszycia dachowego z eternitu.

W piątek po południu do ok. 33 tys. wzrosła liczba odbiorców, którzy nie mają prądu. Najwięcej jest ich Rejonie Energetycznym Białystok Teren (blisko 18 tys.). Na terenie RE Łomża bez prądu pozostaje ok. 7,3 tys. odbiorców.

Reklama

Do groźnego zdarzenia doszło za to w Białymstoku. Tam zerwana została instalacja fotowoltaiczna, która spadła na zaparkowane przed budynkiem samochody. Uszkodzonych zostało co najmniej kilkanaście pojazdów.

zdj. KMP w Białymstoku

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości