Reklama

Czartoria. Odpady w lasku za wysypiskiem. Winny jest wiatr

14/12/2021 07:40

Teren wokół Instalacji Komunalnej w Czartorii to miejsce, gdzie regularnie zobaczyć można śmiecie. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winny ma być wiatr, który mimo wysokiego ogrodzenia, roznosi odpady.

Mieszkańcy narzekają na odpady, które znajdują się na polach i w lasach (sąsiadujący lasek sosnowy) wokół Instalacji Komunalnej w Czartorii. Są rozżaleni, że sortują śmiecie, a one potem i tak nie są uporządkowane. Dlaczego odpady znajdują się poza instalacją?

- Pracownicy regularnie sprzątają teren przylegający do Instalacji Komunalnej. Biorąc jednak pod uwagę okres jesienno-zimowy, gdzie silne wiatry występują bardzo często, utrzymanie idealnego porządku jest praktycznie niemożliwe. Zapewniamy jednak ze swojej strony, iż dokładamy wszelkich starań, aby teren wokół instalacji był zawsze uprzątnięty. Ze względu na warunki atmosferyczne nie zawsze jest to możliwe - podkreśla dr Adam Miara, dyrektor zarządzający w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w Łomży. - Nie da się wyciągnąć konsekwencji w stosunku do zjawisk (silny wiatr), na które nie mamy wpływu - dodaje. 

Reklama

Odpady, które znajdują się na składowisku, to w większości to lekkie frakcje. Adam Miara wskazuje, że wiatr roznosi je mimo wysokiego ogrodzenia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama