Na granicy polsko-białoruskiej nadal niespokojnie. W piątek nasi pogranicznicy zatrzymywali migrantów a białoruscy funkcjonariusze niszczyli zasieki.
Minionej doby (03.12) na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 62 próby jej przekroczenia. Pogranicznicy wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Zatrzymano 4 osoby za pomocnictwo. To 2 obywateli Ukrainy, obywatel Afganistanu oraz Polak.
Do tego w piątek służby białoruskie kilkukrotnie uszkadzały concertinę na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Czeremsze. Podczas jej naprawiania Polacy byli oślepiani laserami. Ok. godz.18.00 funkcjonariusze z PSG w Czeremsze zatrzymali przy granicy 40 imigrantów.