19 500,00 zł miesięcznie będzie zarabiał w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży Jarosław Pokoleńczuk - nowy dyrektor placówki. Stosowna uchwała Zarządu Województwa Podlaskiego pojawiła się w końcu w Biuletynie Informacji Publicznej.
Jarosław Pokoleńczuk rozpoczął pracę jako dyrektor szpitala 1 czerwca. Nominację na to stanowisko otrzymał w połowie maja, wygrywając wcześniej ogłoszony konkurs. Zmiana na fotelu dyrektora zbiegła się w czasie z "odmrażaniem" łomżyńskiej placówki i to właśnie na barkach nowego dyrektora spoczywa odpowiedzialność za zrobienie z jednoimiennego "zakaźniaka" szpitala niejednoimiennego.
Nowy dyrektor może jednak liczyć na sporą pensję. Dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego pojawiła się Uchwała Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 13 maja 2020 r. "w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego Dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży"
Możemy tam wyczytać, że "z dniem 1 czerwca 2020 r. przyznaje się Panu Jarosławowi Pokoleńczukowi - Dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wynagrodzenie miesięczne w wysokości 19 500,00 zł."
Dodajmy, że nowy dyrektor powołany został na okres 6 lat od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 maja 2026 r.