Reklama

Straż Miejska w Łomży rekrutuje. Jest aż pięć wolnych stanowisk

12/10/2020 15:52

Pięć wolnych stanowisk urzędniczych aplikanta czeka w Straży Miejskiej w Łomży. Zgłosić można się do 30 października!

Chociaż jeszcze na początku 2015 roku etatów w łomżyńskiej Straży Miejskiej było czternaście, to obecnie pracuje tu zaledwie siedmiu strażników i jeden pracownik cywilny. W lipcu na emeryturę przeszedł jeden strażnik, w przyszłym roku prawa emerytalne nabędzie kolejna osoba. W międzyczasie do obowiązków straży gminnych doszła m.in. kontrola poprawności deklaracji i umów na odbiór nieczystości zarówno od osób fizycznych, jak też przedsiębiorców. Aktualny stan etatowy pozwala na pracę w bardzo ograniczonym zakresie czasowym, nie umożliwia też korzystania z pełnego wachlarza posiadanych uprawnień.

- Praca odbywa się praktycznie w systemie jednozmianowym, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. W takim czasie realizowane są głównie interwencje zgłaszane przez mieszkańców czy też sprawy kierowane do Straży Miejskiej przez inne instytucje – informuje komendant Paweł Żebrowski. Dodaje, że wychodząc naprzeciw pewnym oczekiwaniom społeczeństwa, w okresie jesienno - wiosennym były organizowane dwie służby w tygodniu w godz. 14:00-22:00 ukierunkowane na kontrole spalania w piecach CO czy też „doraźnego” kontrolowania wypełniania obowiązków przez właścicieli psów, ustawiając pracę od godz. 6:00. - Strażnicy pracujący w sobotę czy niedzielę muszą uzyskać w zamian dzień wolny w tygodniu co uszczupla obsadę i zdarzały się tygodnie, gdzie do pracy w terenie dostępny był tylko jeden strażnik – informuje komendant Paweł Żebrowski. W jego ocenie, by Straż Miejska mogła w pełni wykonywać powierzone jej zadania, powinna pracować co do zasady w systemie dwuzmianowym przez 6 dni w tygodniu, a strażnikom pracującym w terenie należałoby przydzielić odpowiedzialność za konkretne osiedla miasta, tak by mogli być w stałym kontakcie z radami tychże osiedli czy też znajdujących się na nich Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych. W planach jest utworzenie stanowiska dyżurnego do kierowania pracą patroli, przeszkolenie dwóch osób do pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w okresie letnim uruchomienie patroli rowerowych. Do tego niezbędna jest jednak odpowiednia obsada.

Reklama

Wszystkie osoby, które chciałyby pracować w łomżyńskiej Straży Miejskiej powinny posiadać  wykształcenie minimum średnie, jednak preferowane będą osoby z ukończonymi studiami z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, prawa lub administracji, ochrony środowiska i zarządzania kryzysowego. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, uregulowany stosunek do służby wojskowej, być niekarany, mieć pełną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych, a także mieć nieposzlakowaną opinię. Preferowane będą osoby z doświadczeniem w służbie w straży gminnej, ze znajomością języka angielskiego lub rosyjskiego w stopniu komunikatywnym, uprawnieniami do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, uprawnieniami ratownika KPP oraz udokumentowanymi osiągnięciami w sportach walki.  Kandydat przed nawiązaniem umowy o pracę będzie musiał przejść badania lekarskie i psychologiczne.

"Wynagrodzenie wynosi ok. 3000 zł brutto plus wysługa lat dla nowo zatrudnionych strażników, przed ukończeniem kursów i uzyskaniem uprawnień z gwarancją podwyżki po pozytywnym ukończeniu kursu podstawowego." - informują urzędnicy.

Reklama

Szczegóły dotyczące naboru dostępne są TUTAJ

Źródło: UM Lomza/mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości