Mieszkańcy potrzebujący pomocy ponownie mogą zwracać się bezpośrednio do Straży Miejskiej Łomzy. Wojewoda Podlaski odwołał polecenie wydane burmistrzom i prezydentom miast gdzie funkcjonują straże miejskie, dotyczące ich podporządkowania policji w walce z COVID-19. Tego typu dyspozycje wydali też wojewodowie pozostałych województw.
Codzienna praca strażników przez blisko 3 miesiące była ukierunkowana bezpośrednio na wsparcie służb w walce z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie strażnicy z Łomży pełnili głównie wspólne patrole z policją. Kontrolowali m.in. osoby przebywające na kwarantannie i wspierali Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w dostarczaniu paczek żywnościowych.
- Wiele interwencji kierowanych w tym czasie do Straży Miejskiej Łomży, z wyjątkiem tych związanych z zagrożeniem życia i zdrowia, musiało być „zamrożonych” lub zgłaszający byli przekierowywani na Policję - informuje komendant Straży Miejskiej w Łomży Paweł Żebrowski.
Reklama
Wydana przez wojewodę decyzja znosi podległość zadaniową straży miejskiej wobec policji i pozwala na powrót strażników do codziennych zadań.
- Mieszkańcy potrzebujący pomocy bądź proszący o interwencję, w ramach posiadanych przez strażników uprawnień, mogą już w związku z tym zwracać się bezpośrednio do Straży Miejskiej Łomży - dodaje komendant Paweł Żebrowski.
Numer telefonu kontaktowego: 86 2156756.