Reklama

Strażnicy miejscy wracają do realizacji swoich zadań

23/06/2020 10:17

Mieszkańcy potrzebujący pomocy ponownie mogą zwracać się bezpośrednio do Straży Miejskiej Łomzy. Wojewoda Podlaski odwołał polecenie wydane burmistrzom i prezydentom miast gdzie funkcjonują straże miejskie, dotyczące ich podporządkowania policji w walce z COVID-19. Tego typu dyspozycje wydali też wojewodowie pozostałych województw.

Codzienna praca strażników przez blisko 3 miesiące była ukierunkowana bezpośrednio na wsparcie służb w walce z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie strażnicy z Łomży pełnili głównie wspólne patrole z policją. Kontrolowali m.in. osoby przebywające na kwarantannie i wspierali Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w dostarczaniu paczek żywnościowych.

- Wiele interwencji kierowanych w tym czasie do Straży Miejskiej Łomży, z wyjątkiem tych związanych z zagrożeniem życia i zdrowia, musiało być „zamrożonych” lub zgłaszający byli przekierowywani na Policję - informuje komendant Straży Miejskiej w Łomży Paweł Żebrowski.

Reklama

Wydana przez wojewodę decyzja znosi podległość zadaniową straży miejskiej wobec policji i pozwala na powrót strażników do codziennych zadań.

- Mieszkańcy potrzebujący pomocy bądź proszący o interwencję, w ramach posiadanych przez strażników uprawnień, mogą już w związku z tym zwracać się bezpośrednio do Straży Miejskiej Łomży - dodaje komendant Paweł Żebrowski.

Numer telefonu kontaktowego:  86 2156756.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości