2 obywateli Kuby przedostało się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych mostu - podała Straż Graniczna. Ogólnie minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało niezgodnie z prawem pokonać 68 osób.
Wczoraj (10.01) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku ochranianym przez pograniczników z Mielnika grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę. Na odcinku kontrolowanym przez PSG Terespol 2 obywateli Kuby przedostało się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych mostu.
Z kolei Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony poinformował, że żołnierze, którzy zakończyli służbę na granicy korzystają już z turnusów regeneracyjnych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo–Kondycyjnym w Mrągowie. Oprócz zajęć sportowych i rehabilitacyjnych są też spotkania z psychologiem. Żołnierze mają możliwość wypoczynku razem z rodzinami. Minister zapewnił również, że saperzy systematyczne poprawiają stan dróg przy granicy, co ułatwia żołnierzom patrolowanie, a mieszkańcom okolicznych miejscowości komunikację.