Szczepionka AstraZeneca będzie wykorzystywana w Polsce do szczepienia osób pomiędzy 18. a 60. rokiem życia - poinformował dziś Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W najbliższym czasie mają ruszyć szczepienia nauczycieli.
Informacje w tej sprawie zostały przedstawione podczas dzisiejszej konferencji w KPRM.
- Wczoraj wieczorem Rada Medyczna przedłożyła rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZeneca, na podstawie których podjęta została decyzja, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia. W konsekwencji również rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1c, tzn. nauczycieli. W pierwszej kolejności tych którzy już uczą klasy 1-3 czy nauczycieli przedszkolnych i do tego projektu szczepień rozpoczęliśmy od wczoraj przygotowania - poinformował MichałDworczyk.
Reklama
Pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca spodziewana jest w przyszłym tygodniu.
- Również w przyszłym tygodniu chcielibyśmy, aby rozpoczęły się szczepienia nauczycieli - przekazał Dworczyk.
Szczegółowe informacje mają być przekazane pojutrze.