Szpital Wojewódzki w Łomży ma zostać wyposażony w mobilny kontener do dezynfekcji ścieków. Doniesienia potwierdza nam prezes MPWiK Mariusz Konopka. Obecnie dogadywane są szczegóły.
O problemach na linii szpital - MPWiK informowaliśmy wczoraj, po wystąpieniu prezesa Przedsiębiorstwa podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży.
Mariusz Konopka poinformował wtedy, że zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków, zabrania się wprowadzania do urządzeń kanalizacyjnych ścieków zawierających chorobotwórcze drobnoustroje pochodzące z obiektów, w których są leczeni chorzy na choroby zakaźne, a w szpitalu nie ma dezynfekcji ścieków odprowadzanych do miejskiej kanalizacji sanitarnej.
Konopka podkreślił też, że zarząd MPWiK nie wyraża zgody na wprowadzenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej ścieków z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, bez uprzedniego poddania ścieków dezynfekcji usuwającej zagrożenie epidemiologiczne. Przedsiębiorstwo wezwało do natychmiastowego i bezwzględnego uruchomienia instalacji do dezynfekcji ścieków, a wobec braku takiej instalacji MPWiK w Łomży miał być zmuszony do zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego i nieodbierania skażonych wirusem COVID-19 ścieków z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży.
Informowaliśmy o tym szerzej wczoraj:
Dzisiaj okazuje się, że Szpital Wojewódzki w Łomży ma zostać wyposażony w mobilny kontener do dezynfekcji ścieków. Urządzenie miałoby oczyścić ścieki z łomżyńskiego szpitala tak, aby spełniały one normy.
Doniesienia potwierdza nam prezes MPWiK Mariusz Konopka. Obecnie dogadywane są szczegóły z wykonawcą. Instalacji na miejscu jednak nie ma.