W przyszłym tygodniu w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży uruchomiona zostanie pracownia badań molekularnych, w której będą wykonywane m.in. badania w kierunku COVID-19. Realizowane będą również badania komercyjne.
- W przypadku badań zlecanych przez lekarzy, w kwestii pobierania wymazów dla pacjenta nic nie zmieni się, poza miejscem dokonywania analizy badania. Lokalizacja, sposób ustalania wymazu i godziny pracy punktu wymazowego pozostają bez zmian. Wymazy nadal będą pobierane przez 7 dni w tygodniu w godz. 7.00-14.00, rejestracja telefoniczna codziennie, pod nr 864733510 w godz. 7.30-14.30 - informuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.
Zmiana dotyczy badań komercyjnych (prywatnych), które dotychczas nie były realizowane w łomżyńskim szpitalu. Od przyszłego tygodnia badania prywatne będą wykonywane w godzinach popołudniowych, od godz. 14.30 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod nr 864733575 i opłaceniu badania w szpitalnym laboratorium. Opłata za badanie wynosi 310zł.
- Pacjenci z podejrzeniem zakażenia Covid-19 chcący wykonać prywatnie badanie proszeni są o informowanie personelu laboratorium podczas rejestracji telefonicznej. Opłaty od tych osób będą pobierane gotówką w punkcie wymazowym, bezpośrednio przed badaniem - dodaje Jolanta Gryc.