Szpital Wojewódzki w Łomży kupi nową windę i zmodernizuje maszynownię próżni. Zarząd województwa przyznał dziś dotacje na wykonanie tych zadań.
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego informuje, że winda, która obsługuje teraz oddziały w pawilonie H (m.in. oddział dziecięcy, onkologii, psychiatryczny czy pracownię rezonansu magnetycznego) jest już wyeksploatowana. Dzięki dotacji w wysokości blisko 300 tys. zł szpital kupi nową, która będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
Dzięki środkom w wysokości 294 tys. zł szpital będzie mógł też zmodernizować maszynownię próżni, na którą złoży się m.in. remont pomieszczeń i wymiana agregatów.
– Te inwestycje są konieczne dla dalszego funkcjonowania szpitala. Nowe urządzenia zastąpią te już zużyte. Ich wymiana to konieczność – podkreślił Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.
Dofinansowanie w łącznej wysokości blisko 600 tys. zł będzie pochodziło z budżetu województwa.