Reklama

Szturm migrantów na granicę. Białorusini wykorzystali lasery [VIDEO]

25/11/2021 09:11

Migranci sforsowali polsko-białoruską granicę. Pomagali im białoruscy funkcjonariusze, którzy oślepiali naszych strażników i żołnierzy laserami.

W środę (24.11) na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze ponad 200 osób sforsowało polsko – białoruską granicę.

Około godz. 19.00 agresywna grupa cudzoziemców rozpoczęła szturm na naszą granicę od rzucania kamieniami oraz drewnianymi konarami w stronę polskich służb. Następnie na zabezpieczenia graniczne rzucono kilka kłód drewna, po których cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew przepisom.

Całe zdarzenie odbywało się z czynnym udziałem żołnierzy białoruskich, którzy oślepiali funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy stroboskopami (urządzenia emitujące krótkie i mocne błyski o ustalonej częstotliwości) oraz laserami o bardzo intensywnym zielonym i czerwonym świetle. 

Reklama

Pięciu cudzoziemców trafiło do szpitala. Pozostałe osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

 

Źródło: POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości