W czwartek, 23 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik poinformował o zatwierdzeniu nowego zestawienia jednostek OSP, które w bieżącym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Na liście są trzy jednostki z terenu powiatu łomżyńskiego.
Do strażaków-ochotników z całego kraju ma trafić łącznie 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Druhowie z województwa podlaskiego wzbogacą się o 28 samochodów, natomiast w powiecie łomżyńskim mają pojawić się 3 nowe pojazdy.
OSP w Starych Kupiskach ma otrzymać dofinansowanie na pojazd średni, podobnie jak OSP w Konarzycach. Środki na zakup ciężkiego wozu mają otrzymać strażacy z OSP w Piątnicy.
Pełna lista znajduje się na stronie MSWiA