Reklama

Temida choruje? Pracownicy sądów na zwolnieniach

13/12/2018 09:38

Na 53 urzędników i pracowników obsługi zatrudnionych w Sądzie Okręgowym w Łomży, nieobecne są aż 23 osoby, z czego 18 przebywa na zwolnieniach lekarskich. - Rozprawy odbywają się na bieżąco - informuje sędzia Krzysztof Adamiak. Dużo gorsza sytuacja jest m.in. w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem.

Na 53 zatrudnionych urzędników i pracowników obsługi Sądu Okręgowego w Łomży, absencja dotyczy aż 23 osób, z czego 18 przebywa na zwolnieniach lekarskich. Obsługa sekretarska na rozprawy jest jednak zapewniona, a jak informuje sędzia Krzysztof Adamiak - rozprawy odbywają się na bieżąco.

Według sędziego Krzysztofa Adamiaka, sytuacja w okolicznych Sądach Rejonowych wygląda następująco:

- Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem - nieobecnych 21 pracowników na 22 zatrudnionych,

- Sąd Rejonowy w Grajewie - nieobecnych 22 pracowników na 24 zatrudnionych,

Reklama

- Sąd Rejonowy w Zambrowie - nieobecnych 10 pracowników na 23 zatrudnionych.

W przypadku Zambrowa, rozprawy odbywają się według planu, natomiast pozostałe prace, z powodu absencji - w ograniczonym zakresie. Najgorsza sytuacja panuje w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie z uwagi na nieobecność pracowników, konieczne było przełożenie posiedzeń. Sąd Rejonowy w Grajewie waha się w jaki sposób rozwiązać sytuację z posiedzeniami, które na dzisiaj zaplanowano. 

Według naszych nieoficjalnych informacji, duża absencja występuje także w łomżyńskim Sądzie Rejonowym, gdzie oprócz sędziów, prawie wszyscy pracownicy przebywają na zwolnieniach. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama