Reklama

Terytorialsi mają być gotowi do natychmiastowego stawiennictwa

10/09/2021 08:51

Minister obrony narodowej zarządził podniesienie gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Ma to związek z sytuacją przy granicy z Białorusią.

O swojej decyzji minister Błaszczak poinformował za pośrednictwem Twittera

"W razie potrzeby nawet 23 tys. @terytorialsi może w każdej chwili zaangażować się w operację #SilneWsparcie i ochronę granicy. Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa. Żołnierze pojawią się w jednostkach nawet w 6h po ewentualnym wezwaniu"

Żołnierze WOT rozpoczęli operację "Silne Wsparcie" 3 września w związku z wprowadzeniem dzień wcześniej na obszarze przygranicznym z Białorusią stanu wyjątkowego. Zadaniem terytorialsów jest  patrolowanie miejscowości objętych stanem wyjątkowym, wspieranie mieszkańców tych terenów, a także informowanie, co zrobić w sytuacji zagrożenia. Na obecnym etapie w operację "SILNE WSPARCIE" zaangażowani są żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT oraz 2 Lubelskiej Brygady OT.

Reklama

zdj. 1PBOT/ilustracyjne

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama