Reklama

Terytorialsi z Łomży szkolili się pod okiem strażaków [FOTO]

26/01/2022 10:16

Żołnierze 13 batalionu lekkiej piechoty szkolili się pod okiem strażaków z Grajewa. Wspólne szkolenia mają na celu przygotować strażaków i terytorialsów do współdziałania.

Sobotnie zajęcia (22.01) odbyły się podczas szkolenia rotacyjnego. 

- W zakresie ratownictwa technicznego, jako instruktorzy, zaangażowali się strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej PSP w Grajewie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. W obszarze ratownictwa medycznego zagadnienia poprowadzili funkcjonariusz PSP oraz żołnierz OT. Szkolenie nabrało realizmu dzięki przychylności firmy AutoMet w Szymanach, która kolejny raz udostępniła do ćwiczeń wraki samochodów.  Podczas szkolenia używane były narzędzia hydrauliczne znajdujące się na wyposażeniu zarówno straży pożarnej, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. Terytorialsi uczyli się też wykorzystywać gaśnice do gaszenia pożaru pojazdu - relacjonuje kpt. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady OT

Reklama

Od 16 czerwca 2020 roku 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku łączy porozumienie w sprawie współpracy.

 zdj. WOT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości