W rejonie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego żyje kilka grup wilków. Na zdjęciu widzimy trop, który zauważył nasz Czytelnik.
O aktualną sytuację zapytaliśmy Mariusza Sachmacińskiego, dyrektora Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, który przekazał nam, że wilki penetrują łąki nadrzeczne w okolicach Krzewa - stwierdzono tam dwa tropy. Wcześniej tropy stwierdzono również za mostem bronowskim w kierunku miejscowości Grądy-Woniecko. Niestety, ustawione fotopułapki nie zarejestrowały niczego innego niż lisy, kruki czy swobodnie przechodzące psy. W ostatnich dniach nie odnotowano też nowych przypadków zagryzień.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy nadnarwiańskich wsi powinni zachować ostrożność i nie puszczać zwierząt domowych luzem. O przypadkach zaginięć lub ich śmierci, która mogłaby sugerować, że zwierzęta padły ofiarami wilków, należy informować pracowników Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi lub Urząd Gminy Piątnica
Za zdjęcie tropu dziękujemy naszemu Czytelnikowi!