:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tragedia w szpitalu. Zmarła kobieta z dzieckiem

Aktualności, Tragedia szpitalu Zmarła kobieta dzieckiem - zdjęcie, fotografia
06/12/2018 12:46

Informację o tragedii potwierdza zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego ds. lecznictwa lek. med. Hanna Majewska-Dąbrowska. Według jej relacji, kobieta urodziła martwe dziecko w nocy z 4 na 5 grudnia. Niestety, podczas porodu doszło także do zgonu matki. Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej wpłynęło wczoraj. 

Jak informuje lek. med. Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ds. lecznictwa, dziecko urodziło się martwe w nocy z 4 na 5 grudnia. Podczas porodu doszło także do zgonu matki. Szpital nie udziela szerszych informacji z uwagi na fakt, iż prokuratura rejonowa w Łomży prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Informację o wpłynięciu wczoraj zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej potwierdza Rafał Kaczyński z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. 

Czynności prowadzone są w kierunku art. 160 § 2 KK i art. 155 KK tj: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (...) Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5", oraz "Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Oznacza to, że postępowanie będzie prowadzone w kierunku tzw. "błędu w sztuce medycznej".

Tragedia w szpitalu. Zmarła kobieta z dzieckiem komentarze opinie

  • BR - niezalogowany 2018-12-28 07:48:14

    Nie znam lekarzy w łomżyńskim szpitalu Tłum ludzi był na korytarzu do różnych specjalistów pewna kobieta mowi.....zobaczy pani jak ten chirurg sie zatacza a ja zaraz mam do niego isc na wizytę .Wyglądał na pijanego .Przypominam że ta kobieta powiedziała że jego żona jest onkologiem

  • Janka - niezalogowany 2018-12-25 19:55:04

    czy coś się wyjaśniło w tej sprawie?

  • Pacjentka z 2008 roku - niezalogowany 2018-12-11 13:22:57

    Rodziłam 10 lat temu. Nie wiem jak się nazywał lekarz który był przy porodzie ale to był taki starszy szczupły i nie wysoki. Położne które przyjmowały poród kazały mi przeć ale nie według nich zle to to robiłam byłam zdenerwowana i powiedziałam że inaczej nie potrafię a ten lekarz mnie uderzył w ucho nie wiedziałam co się stało myslalam ze coś spadło mi na głowę spojrzałam się na niego i pytam co się stało a on do mnie że mam się zamknąć bo polorzne chcą mi pomóc. Chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć. Drugie dziecko urodziłam w Kolnie przez cc opieka tam bardzo super Pabie miłe gotowe wspomóc ginekolodzy też picieszali ze żeby się nie bać że będzie wszystko dobrze.

  • pacjentka - niezalogowany 2018-12-10 16:29:56

    Bardzo współczuję dla Zoski.SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ZOSKA - niezalogowany 2018-12-09 20:49:40

    Ja pół roku temu rodziłam przez cc znieczulenie nie zaczęłą działać a już mnie cieli krzyczałam z bólu to przerwali i czekali i dalej to samo 3 razy dolewke miałam ... koszmar .

  • Qwerty - niezalogowany 2018-12-09 15:25:09

    Na miejscu ojca, który teraz musi cierpieć to bym tam wpadł I wszystkich powybijal jak muchy za takie coś. Mam nadzieję, że lekarzyk I inni zamieszani w to odpowiedzą tam gdzie ich miejsce I odpoczna sobie w Czerwonym Borze.

  • spiritrometria wartości+ - niezalogowany 2018-12-08 10:50:02

    @ misia1 zaczęło się od roszczeń najstarszej instytucji w tej części świata taki duch w niej nastał wezwany staraniem JPII-ego świętego jak święta kuria jego mać właśnie rozszerzcie ten żal na parafię cymbałów brzmiących barką "i jeszcze" epatujących krzyżem cudzym a jednak ... ... Jezus mówił kto chce iść za mną niech weźmie krzyż swój (lędźwiowy) i mnie naśladuje (aby dać świadectwo prawdzie) gdyż wolą Ojca Jezusa nie było szerzenie religii i umacnianie wiary

  • misia1 - niezalogowany 2018-12-08 09:37:01

    Właśnie każdy tylko żali się jak to źle jest w tym szpitalu ale nikt nie pomyśli o ojcu i tej małej córeczce która straciła mamę i rodzeństwo to straszne ,że w dzisiejszym świecie jest bardziej postawa roszczeniową ważniejsza niż okazac szacunek i modlitwę za tą rodzinę za siłę dla Taty bardzo współczuję tragedia nie do przeżycia ,napewno ojciec już nie będzie takim samym człowiekiem siły i wiary ..

  • Rob - niezalogowany 2018-12-07 21:20:21

    Każdy opisuje tutaj swoje doświadczenia a czy ktoś pomyślał co czuje mąż tej pani....Miało byc dzieciątko zona i szczęście teraz niema nic.... do czego do domu wracać? ??jak dalej żyć? ?czuje ból tego człowieka i jestm z nim myślami jako maż i ojciec 2 ki dzieci urodzonychbw Łomży.

  • Traderxtb - niezalogowany 2018-12-07 20:34:05

    Ja obawiam sie jednego!Ze sekcja zwolok moze byc tak robiona by nie ujawnic prawdy zgonu. Niezalezny osrodek badan powinoen wydac taka opinię a nie ktos z tego regiony.Inaczej nie ma szans na prawdę.

  • kasa - niezalogowany 2018-12-07 19:38:14

    Współczuję mamie aniołka.

  • kasa - niezalogowany 2018-12-07 19:38:13

    Współczuję mamie aniołka.

  • kasa - niezalogowany 2018-12-07 19:38:13

    Współczuję mamie aniołka.

  • Mama aniolka - niezalogowany 2018-12-07 19:18:36

    Bardzo 2spolczuje tej rodzinie. Bardzo mi ich szkoda. Ja 3 lata temu urodziłam w Łomży martwe dziecko. Byłam w 9 miesiącu ciąży 40 tydzień. Nikt nie był dla mnie zły ale wydaje mi się że mogli lepiej mną się zaopiekować. Leżałem na sali przedporodosej aż do samego porodu tylko z mężem. Jak miałam 9 cm rozwarcia zaprowDzili mnie na pogodowej. Lekarz w ogóle nie zaglądał.urodzilam sn na drugi dzien

  • flexi - niezalogowany 2018-12-07 18:45:49

    Jakadi uwazasz ze wiekszosc nas tu osob skarzacych sie na personel i ktorzy maja zle doswiadczenia nie maja kultury osobistej ? Ja z mezem rowniez przyjechalam o godzinie 19 na porodowke. byla pelna kultura, rozmowa a co poznoej sie zaczelo to tylko ja i maz wiemy !!! Jak mozesz tak pisac?! Zalosne !

  • Jakadi - niezalogowany 2018-12-07 18:17:27

    Bardzo możliwe że dużo zależy od naszego podejścia. Ja mimo potwornego bólu od początku z mężem i personelem żartowaliśmy. Mimo że mieliśmy dużo wymagań i chcieliśmy by je respektowano to byliśmy bardzo mili a nie roszczeniowi. Mąż dostał od razu po cięciu dziecko do kangurowania, nie opuszczał maleństwa nawet na chwilę. Jak krzyczałam w czasie skurczy położna powiedziała że się umęczen ale powiedziałam jej (nadal miło) że to mi bardzo pomaga i daje kopa na następny skurcz że uszanowała moja wolę darcia się na cały oddział :P nikt ani razu nie powiedział nawet złego słowa na mnie i w moim kierunku.

  • lejeune - niezalogowany 2018-12-07 18:17:07

    To co sie tutaj czyta to lzy wyciska, odnosze sie do komentarzy pan ktore mialy bezposredi kontakt z ta placowka. Tego nie mozna tak zostawic to jest poprostu kary godne w doslownym slowa tego znaczeniu. Misnisterstwo zdrowia i prokuratura powinny sie przyjzec tym komentarzom.

  • Barba - niezalogowany 2018-12-07 16:37:32

    Jakadi, mam podobne wrażenia po pobycie w szpitalu. Prawda jest taka, że jak odnosisz się do kogoś z szacunkiem, taki sam dostajesz. Ja najgorzej z oddziały wspominam pacjentki. Smutna prawda. Ja rozumiem, że kobiety na chwilę przed porodem to trochę jak bomba ale trzeba znać granicę, aż sama upomniałam koleżankę obok bo rzucała długie i krótkie i była tak roszczeniowa, aż MI samej było wstyd przed położną. Co nie znaczy, że personel jest bez wad. Ale po tygodniowym pobycie wiem, że nie mogłabym tam pracować. Byłabym najgorszą pielęgniarką/lekarzem, bo w kółko zwracałabym uwagę. Szczere kondolencje dla rodziny. Niestety, ale poród to ciężka sprawa, zgody również się zdarzają :(

  • Jakadi - niezalogowany 2018-12-07 15:56:42

    Jak czytam opinię to mam wrażenie że o innym szpitalu. Całą ciążę chodziłam do lekarza na NFZ który nie pracuje w szpitalu. Miałam rodzić w Białymstoku u Arciszewskich ale akcja tak szybko się rozkręciła ze myślałam że nie zdążę. Od samego wejścia w nocy byłam pod super opieka, byłam po pierwszym cieciu ale chciałam rodzić koniecznie naturalnie więc lekarka do mnie co chwila zaglądała, decyzja o kolejnym cięciu zapadła szybko jak już było wiadomo że się nie uda naturalnie i wciągu kilku chwil zespół był na sali, każdy był miły, w czasie cięcia na luzie rozmawiałam z anestezjologiem, lekarzami a było bardzo wcześnie bo 5 rano wiec każdy miał prawo być zmęczony po nocnej zmianie. Na położnictwie opieka też super,poprzednie dziecko rodziłam w Białymstoku i byłam w szoku że tu jest tak dobrze. Każda prośbę respektowali, wszytko na piśmie, każda zgoda, przychodzili pomagali, nikt się krzywo nie spojrzał. Zaliczyłam kilka zmian i nie przypominam sobie nikogo niemiłego. No może pan doktor K.przed którym truchlał cały oddział. Takie nieszczęścia się zdarzają wszędzie, niewiadomo co było przyczyną, wyrazy współczucia dla rodziny, ale ja złego słowa powiedzieć nie mogę o oddziale.

  • w imię ks. kardynała Wyszyński - niezalogowany 2018-12-07 14:01:13

    @ pacjentka Oni nie pracują jako wolontariusze tylko za pieniądze plus dowody wdzięczności.BRAK KONTROLI ZE STRONY .... a to w duchu "Pastor Bonus" JPII ps "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński Stefan ten Stefan Kardynał Prymas tysiąclecia męczeństwa oblicza ziemi tej ziemi

  • +++ - niezalogowany 2018-12-07 13:58:56

    Oni nie pracują jako wolontariusze tylko za pieniądze plus dowody wdzięczności.BRAK KONTROLI ZE STRONY .... a to w duchu "Pastor Bonus" JPII

  • pacjentka - niezalogowany 2018-12-07 13:21:03

    Wina personelu który nie mają empatii do pacjentów,wszyscy ludzie pracują i czy tak zachowują się jak pracownicy szpitala do swoich klientów........Oni nie pracują jako wolontariusze tylko za pieniądze plus dowody wdzięczności.BRAK KONTROLI ZE STRONY NFZ I DYREKTORÓW NAD WYKONYWANYMI ŚWIADCZENIAMI!!!Ostatnio zauważam ,że pacjent nieważny tylko kasa liczy się,są nie mili i traktują żle i dlaczego oni krzyczą na pacjentów ?TRZEBA SZKOLIĆ PRACOWNIKÓW SZPITALA !!!!!!

  • +++ - niezalogowany 2018-12-07 12:59:44

    @ Keira tak trzeba zmienić kulturę kl eru bo przy tym jej apetycie wszystko w g ó w n o przemielą i owijanie tego w zł o te pazłotko pomoże żywym idącym do nieba tyle co Mar twa ręka, prawo mar twej ręki – termin ten przyjmował różne znaczenia. ale jest zdrowa alt ern atywa - życie po śmie rci

  • Keira - niezalogowany 2018-12-07 12:51:57

    lekla, te Twoje składki nie idą tylko na Ciebie ale również m.in na osoby bezrobotne itp. Większość płaci, ja również. Problemy nie są na poziomie lekarza, szpitala a o wiele wyżej. Co do samych wizyt prywatnych...cóż. Nie jest to konieczne, można realizować wizyty na NFZ. A te "prywatne kliniki" to śliski temat. Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze. Jeżeli jest problem i tak oprze się to na szpitalu. Problemem wszystkich problemów jest to, że jest za mało pieniędzy na ochronę zdrowia, jest zbyt mało personelu co powoduje przepracowanie. Zmiany muszą zacząć się od samej góry, bo mówienie, że ja płacę i wymagam na nic się zda.

  • lekla - niezalogowany 2018-12-07 12:31:22

    kobiety chodzą przez całą ciążę do prywatnych lekarzy, którzy pracują w szpitalu.. przez 9 miesięcy kosztuje ta przyjemność za same wizyty ponad 900 zł, dodatkowo za wszystkie badania prywatnie kolejne pieniądze nie małe i później nie wiadomo jaka będzie opieka i jakie traktowanie.. lepiej już jechać do prywatnej kliniki i tam płacisz wymagasz i wszystko czarno na białym a nie w ten sposób.. każdy o tym wie i nikt nic nie mówi.. jeśli chodzi o ten przypadek no niekoniecznie musi to być akurat wina lekarzy.. denerwuję mnie natomiast, że w służbie zdrowia na NFZ zawsze jesteś intruzem.. w tamtym roku zapłaciłam składki zdrowotnej ponad 3500 zł na PIT a i tak jak się coś działo to musiałam prywatnie płacić

  • zgryźliwy - niezalogowany 2018-12-07 12:14:33

    JOLA-ZAL twoja nieodrodna córunia wcześnie zaczęła i nie przestaje...

  • 0la - niezalogowany 2018-12-07 10:30:19

    bardzo przykro mi z tego powodu ale moim zdaniem doktor sok0l jest najlepszym specjalistów w całej Łomży Jest bardzo bardzo dobrym człowiekiem i lekarzem nie traktuje ludzi jak psów jak inni

  • JOLA-ZAL - niezalogowany 2018-12-07 09:26:42

    moja bardzo młodziutka jeszcze córka rodziła w2016r. pierwsze dziecko w nocy trafiła na super panią położna zajeła sie nia od momentu przyjecia do porodu praktycznie nie odchodziła od niej ale byłam i ja jako matka moze dlatego . Następny porod pażdziernik 2017r. tragedia zero zainteresowania w nocy trafiła do szpitala o godz. 20 młoda położna powiedziała ze uznaje porody naturalne do rana zero zainteresowania dopiero nowa zmiana po godz. 8 rano poród naturalny ale połozna sama powiedziała ze musiała pomóc bo był ,,czop,, i nie urodziłaby . No a teraz problemy z dzieckiem od wyjścia ze szpitala cały czas dziecko chore byc może niedotlenienie a dostało 10 pkt. po 1 miesiącu wizyta u neurologa i zdziwienie ze 10 pkt dali jak widac ze dziecko urodzone z problemami już ponad rok diagnostyki i gdzie szukać winnych i jakiej pomocy od kogo - rodziną rac sobie sama winnych brak- panie półożne, lekarze wy również macie córki czy synowe ktore tez będą rodzić czy chcielibyście pózniej patrzec na cierpienie dziecka i jego matki i myślec że ktoś nie miał ochoty zająć się rodzącą.

  • Katarzynka - niezalogowany 2018-12-07 09:11:15

    A prawda jest taka, że jakakolwiek praca z ludźmi jest trudna. Leżałam w szpitalu kilka miesięcy temu i to uzmysłowiło mi jacy potrafią być pacjenci. Nie usprawiedliwiam personelu ale my też nie jesteśmy święci. Wołanie pielęgniarki, żeby otworzyła okno bo jej nie chce się samej wstać ( kobieta chodząca, chwilę później zeszła do sklepiku) No ludzie! Szanujmy się nawzajem. Nie mówię tylko o sytuacjach szpitalnych ale w ogóle. Co do samej sytuacji- patrzę, że same osoby medyczne i związane z prawem tu piszą ;) Wszyscy wiedzą co się stało, mało tego już padają wyroki. Póki nic nie wiadomo, to nie piszcie swoich ,,mądrości "". Szczere kondolencje dla rodziny, wysyłam moc energii.

  • JOLA-ZAL - niezalogowany 2018-12-07 08:47:34

    TAK TO PRAWDA LICZĄ NA SZCZESCIE JAK DOBRZE TO DOBRZE A JAK COS NIE TAK TO TEZ DAJA 10 PUNKTÓW JAK NAJSZYBSZY WYPIS ABY TYLKO NIE BYŁO PROBLEMÓW U NICH A JAK WYJDZIESZ ZE SZPITALA TO JUŻ TWÓJ PROBLEM. ZNIECZULYCA ZAWSZE KAŻĄ RODZIĆ SAMEMU- UZNAJA TYLKO PORODY NATURALNE ALE JAK CIĘZKO URODZIC TO POWINNI DOŁOŻYĆ WSZELKICH STARAŃ DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE.NIGDY WIĘCEJ W ŁOMŻY, ZA DUŻO TAM PÓZNIEJ ROZNYCH PROBLEMÓW Z DZIECKIEM A NAWET TAKIE TRAGEDIE. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY

  • Ajax - niezalogowany 2018-12-07 08:36:16

    DLATEGO PIELĘGNIARKĄ NIE NALEŻĄ SIĘ PODWYŻKI!!! ZA ICH STOSUNEK DO PACJENTA!!! NIE MÓWIĘ TU O WSZYSTKICH BO SĄ NA PRAWDĘ DOBRE PIELĘGNIARKI, ALE TYLKO SIĘ O NICH SŁYSZY ŻE JESTEM NA NIE O PODWYŻKI!! MOŻE NIECH NAJAPIERW POKAŻĄ ŻE NA NIE ZASŁUGUJĄ, BO PÓKI CO NIE WIDAĆ, NIE SŁYCHAĆ! A TO CO SIĘ WYDARZYŁO PRZYKRA SPRAWA, JAK DŁUGO DZIECKO BYŁO MARTWE, DLACZEGO DO TEGO DOSZŁO, MATKA NIC NIE CZUŁA? PRZYKRE...

  • +++ - niezalogowany 2018-12-07 08:35:33

    @ Tatam "tego gnoma od jechowych trza wykurzyc z tego forum gdzie jest admin on się szerzy jak owsiki w dupsku zdrowego narodu"... karmionego sękaczami może te sękacze były skażone k l e r y K A L N Ą bakteriozą z powodu której szerzenia kala się wielu ś w i a t ł y c h ludzi w najdalszych zakątkach stolicy (apostolskiej) a na miejscowym zadupiu apostolstwa trzeźwości na trzeźwy rozum pilnujących wizerunku pobożności jak było na początku tak jest teraz i na wieki wieków amen światłych ludzi brak ale jest c w a n i a c t w o

  • +++ - niezalogowany 2018-12-07 08:24:05

    @ Lomzynizk to nie wina położnych to wina logiki zmierzających do stosunków panujących przed rewolucją sytuacja się zmieni jak ks.biskup zacznie do szpitala przychodzić na wigilie do pacjentów a personel będzie się w tym czasie starał by ks.biskup nie miał powodów do zawstydzenia ich teraz jest na opak ks.Sitwa bezwstydnie przychodzi do szpitala Wigilię spędzać z tymi z którymi może spotkać się w swojej restauracji na Sienkiewicza na koszt np. papieskiego jałmużnika

  • żal - niezalogowany 2018-12-07 07:47:20

    z wlasnego doswiadczenia najgorzej trafic do szpitala w nocy.Bajki jesli stan nie jest ostry.Naprawde to jest loteria na kogo sie trafi.Jesli rozpozna chorobe to zareaguja a co jak nie ???? kaza sie klasc i miedzy 24-8,30 zero zainteresowania . w tej tragedi pewnie bylo podobnie. nie rozpoznali choroby a pozniej bylo juz za pozno.jakas dziwna praktyka czekania do rana.prokurator ustali co sie wydazylo od przyjecia do nie szczesniej 2 w nocy.oni w nocy chodza spac do pracy, mam nadzieje ze teraz sumienie nie da im spac

  • Lomzynizk - niezalogowany 2018-12-07 07:29:06

    Moze warto ruszyć z skarga zbiorowo odnośnie personelu z nazwiska , dać taka informacje w necie i ludzie będą sie zgłaszać . Moze wtedy zrobią obywatele porządek z tymi położnymi . Czytając komentarze jest wiele matek które poszły by za ciosem .

  • Zawiedziona - niezalogowany 2018-12-07 07:16:48

    Rodzilam synka 5lat temu. Szlam ze skerowaniem na Cc ale ordynator stwierdził ze jstem mloda i mam sama rodzic. Rodzilam 12 godz w nocy. Pirod skonczyl sie rano u mnie silnym krwotokiem i przetaczeniem krwi a synek zostal wyjety poprzez wyciag prozniowy .na oddziale zapewniano mnie ze w nocy zabora malego bo ja nie moglam wstac z lozka.jesmi przyszlo co do czego bylam sama z dzieckiem nie pomogly nawet przy karmieniu czy w jakies innej sprawie. Zero szacunku na porodowce jak i później. Nigdy w zyciu nie chcialabym juz tam trafic.

  • +++ - niezalogowany 2018-12-07 06:42:04

    @ Hhh i to na święta narodzenia bożego to już szczyt znaku czasów miasta na górze

  • Hhh - niezalogowany 2018-12-07 06:39:42

    Trzeba to nagłośnić nie można im tego podarowac to co się stało to wielka tragedia do tego wszystko zatajają

  • Gosc - niezalogowany 2018-12-07 06:02:33

    Nie ma co pomyj wylewać?! Kobieta zgłosiła się o 22, żeby od razu jej pomogli zamiast czekać niewiadomo na co do 2 czy 3 może historia nie miałaby takiego zakończenia...

  • Pokrzywdzona - niezalogowany 2018-12-07 05:10:35

    Jak widać więcej jest negatywnych opinii o szpitalu i opiece w nim, niż tych pozytywnych których jest zaledwie kilka. Ja osobiście nie polecam. Zero empatii ze strony lekarzy i pielęgniarek. W końcu ktoś powinien tym szpitalem się zająć. Jak na usg wychodzi organ, który jest dawno wycięty to mówią, że to wina sprzętu a nie dr badającego. Jak wynik labolatoryjny z krwi z tej samej żyły i tej samej godziny prywatny różni się od państwowego (celowo wykonany, nawet się nie zjarzyli) o bardzo dużo i są pomyłki w pomiarach to również zwalają na maszyny a w ramach przeprosin oferują kilka sztuk pojemników na mocz, hehehe porażka! Ludzie ten szpital to cyrk na kółkach!

  • Tiruriru - niezalogowany 2018-12-07 04:50:10

    Dlatego lekarze jak i pielęgniarki powinni co 5-10 lat powinni przechodzić państwowe psychotesty skłaniające osoby zepsute i że znieczulica na odejście z zawodu ci z powołania dalej by trwali w zawodzie A ci co się nie nadają to do prosektorium myc zwloki

  • Matka - niezalogowany 2018-12-06 23:24:06

    Ja rodziłam dwa razy i rok i ponad dwa lata temu (jeszcze w starych warunkach) i byłam bardzo zadowolona zarówno z opieki na sali porodowej jak i na oddziale noworodkowym. Każdy poród jest inny i wiadomo każda z nas jest inna i nie ma co tu porownywac. Niewątpliwie wydarzyła się ogromna tragedia i wspolczucie dla rodziny, ale nie ma co tu pomyj wylewać na innych niech zajmą się tą sprawą odpowiednie podmioty i wyjaśnią co było przyczyną tej sytuacji.

  • flexi - niezalogowany 2018-12-06 23:21:45

    Ja rodziłam w 2016 roku i został mi uraz od opieki jaka dostalam ze stony personelu. o malo sama nie zeszlam z tego swiata ! Rodzilam w zla godzine i personel byl niezadowolony !!!!! nie szanuja kobiet!!!!!! Rodzilam 8 godzin nie dawalam rady silami natury mowilam juz ze mdleje a one sie smialy!!! jakis koszmar. kiedy po 8 godzinach zobaczyly ze nic z tego poszly laskawie po lekarza który uznal ze konieczna jest cc bo dziecko duzo wazy!!! trajtuja to jak rutyne jak fabryke: nastepna, nastepna !!!! Szybciej !! Sami egoisci pracuja na tym oddziale. Ten oddzial to jakas pomylka !!!

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa O - niezalogowany 2018-12-06 22:19:37

    @ Nugetts jedyne przyjazne ludziom prawo w Polsce to dekalog uczą go już od dziecka w narodowej nomen omen religijnej jaskini zbójców reszta to śmietnik prawny w którym prawnicy się grzebią jak schizofrenicy zagubieni w swoich urojeniach a potem taka mama nawet po skończonych studiach ma problem z realizacją praw i obowiązków bycia matką Polką jak bóg przykazał

  • Nugetts - niezalogowany 2018-12-06 22:02:54

    cicho kanalie ! fakt jest fakt ! coś odwalili ! od tego jest Prokurator aby to wyjaśnić ! a co do szpitala ma zwaloną opinię i już od każdego słyszy się że tam najlepiej nie robić nic ! masz hajs załatwisz nie masz nie załatwisz !Sam osobiście widziałem tam akcje wołające o pomstę do nieba ! niech prawo działa ! a dla rodziny tej tragedii wielkie kondolencje !

  • xyz - niezalogowany 2018-12-06 21:52:12

    Ludzie. Nie wszystko jest zależne od personelu medycznego i zdarzają się sytuacje nieprzewidziane (np. powikłania okołoporodowe), w których nie da się człowiekowi pomóc. Życzę więcej zrozumienia i nie oceniania skoro nie zna się sytuacji!

  • ... - niezalogowany 2018-12-06 21:47:36

    @ Brb się pewnie lepiej dogadują z położnymi ks.koterii ks.doktora co konkurencyjną "klinie" rozwija łącząc się w bólu i nadziei na ofiarę żywą lub martwą

  • Dorcia - niezalogowany 2018-12-06 21:35:43

    Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, znam ich. To wielka tragedia, nie potrafię zrozumieć... Łączę się w bólu...

  • Ewela86 - niezalogowany 2018-12-06 21:24:50

    Żal i smutek a przy tym straszne współczucie......Damian trzymaj się i żyj z całych sił Niech dobry Bóg Zawsze cię za rękę trzyma Kiedy ciemny wiatr Porywa spokój Siejąc smutek i zwątpienie Pamiętaj, że masz dla kogo żyć aby wypełnić córce pustkę. Z wyrazami szacunku koleżanka z podstawówki.

  • Brb - niezalogowany 2018-12-06 21:13:58

    Ciekawe ile z matek tak krytykujących tutaj łomżyńskie położne pofatygowały się choć raz przed porodem na szkołę rodzenia ... a potem dziwi oburzenie, że się z położnymi nie mogą dogadać.

  • Bolesław D. - niezalogowany 2018-12-06 20:58:52

    Proszę rodzinę pokrzywdzoną o kontakt tel.794 146 201 w łomży stowarzyszenie pokrzywdzonych w łomży.

  • Karol123 - niezalogowany 2018-12-06 20:57:38

    Rodzenie w Łomży dramat. Lepiej zamiast na prywatne wizyty i prezenty dla medyków polecam arciszewskich. Rodzcie Godnie

  • Młodamama - niezalogowany 2018-12-06 20:41:48

    Ja rodziłam we wrześniu w Łomży i wszystko poszło pomyślnie. Trafiłam na miłą i pomocną położną... co prawda - nie było jej non stop przy mnie, ale przychodziła dosyć często sprawdzać jak się czuję, mierzyła ciśnienie... Jestem zadowolona z przebiegu porodu. Natomiast, jeśli chodzi o pielęgniarki na noworodkach - różnie bywało. Dziecko rozpaczało w nocy, wpadła jedna z pań i zaczęła krzyczeć na mnie, że budzi cały oddział i na pewno pani doktor jest już zła. Jestem młoda, niedoświadczoną matką, spędzałam z dzieckiem pierwsze chwile totalnie zdezorientowana co robić i jak, a zamiast pomocy, obrywa mi się. Z bezradności zaczęłam plakac, po czym uprzejma pani zaczęła mowić, że dziecko płacze przeze mnie, bo pewnie nażarłam skę słodyczy i karmiłam piersią. Zero empatii. Wydaje mi się, że po to tam siedzą lekarze i pielęgniarki, żeby pomagać, a nie denerwowac się, że płacze dziecko... Jeśli to przeszkadza sugerowałabym zmianę pracy. Żałuję do dzisiaj, że nie zgłosiłam tego gdzieś.

  • Pokrzywdzony - niezalogowany 2018-12-06 20:17:04

    Nikomu nie życzę tam się znaleźć, chyba że ktoś chce umrzeć lub leczyć się prywatnie po ich zabiegach i operacjach do końca życia

  • głos rozsądku - niezalogowany 2018-12-06 20:14:02

    Zanim wydacie jakiekolwiek osądy, ja bym spokojnie poczekał na rozwój sytuacji. Nie wiadomo, kto zawinił i co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Moja żona rodziła niedawno w naszym szpitalu, nie było mowy o żadnej prywatnej "przereklamowanej" klinice z Białegostoku, gdzie w razie jakichkolwiek problemów, od razu wiozą do szpitala. I to nie dlatego, że nas nie stać, tylko dlatego, że słyszeliśmy wiele dobrego i chcieliśmy rodzić tutaj. Lekarzem prowadzącym był dr Sokół i polecamy z pełną odpowiedzialnością, przy następnej ciąży na pewno będziemy chcieli być pod jego opieką. A sam poród, położne, szpital, oddział, sale ... Bardzo pozytywnie.

  • verum - niezalogowany 2018-12-06 20:09:34

    Prywatne kliniki biorą tylko łatwe przypadki w których wszystko jest OK, spróbuj niech cię przyjmą jak jest jakieś zagrożenie ciąży, życzę powodzenia. Tam jest czysty biznes musi być 100% sukcesu inaczej po klinice. Trudne przypadki zawsze trafiają do państwowych szpitali.

  • Zmartwiona - niezalogowany 2018-12-06 20:01:03

    I gdzie teraz kobiety z Lomzy maja rodzic jak nie stac kogos na cc w prywatnej klinice??

  • Zmartwiona - niezalogowany 2018-12-06 19:59:49

    I gdzie teraz kobiety z Lomzy maja rodzic jak nie stac kogos na cc w prywatnej klinice??

  • zapytanie - niezalogowany 2018-12-06 19:35:25

    czy wiadomo kto miał wtedy dyżur?

  • asdewq - niezalogowany 2018-12-06 19:35:15

    Dyrektorka od spraw medycznych powinna polecieć .Niedługo w szpitalu będą leczyć weterynarze.Zero specjalistów .Po co komu szpital bez specjalistów lekarzy. Same stare dziadki się poustawiali z wiedzą z zeszłej epoki. Wstyd!

  • Tatam - niezalogowany 2018-12-06 19:26:58

    Tego gnoma od jechowych trza wykurzyc z tego forum gdzie jest admin on się szerzy jak owsiki w dupsku zdrowego narodu

  • ... - niezalogowany 2018-12-06 19:12:42

    @ Dodo częstą przyczyna jest kultura martwej ręki

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa O - niezalogowany 2018-12-06 19:11:04

    @ Dodo Nie sądźcie, bo sami będziecie sadzeni to zaczerpnięty z Ewangelii Jezusa związek frazeologiczny któremu adresat nadał wymowę inną niż nadawca (podobnie dokonano wypaczenia wymowy Ducha Prawa Prawodawcy z którego zrezygnowano zostawiając martwą Literę Prawa dekalogu przez uczonych w piśmie sprowadzonego na poziom uczonych w prawie i pokonanego ich wspólnym doświadczeniem literalnego przywiązania do tego ich literalnego sacrum bez życia Biblijne "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." dotyczy tych którzy stali się sędziami we własnej sprawie tych którzy lansują się na najwyższe dobro np. ks.Honorowi obywatele którymi by nie byli gdyby sąd nad nimi był jak bóg przykazał ... ... ale do tego potrzeba ludzi wiernych wobec kultury woli Ojca Jezusa nie pożądań Ojca Rydzyka (por. J 8 44) gorliwych na modlitwie jak poganie

  • Dodo - niezalogowany 2018-12-06 18:55:24

    Nie sądźcie, bo sami będziecie sadzeni. Najwięcej mądrzą się jak zwykle ci, co nie mają nic do powiedzenia. A może by tak poczekać zanim zacznie się szczekać, aż będą jakieś sprawdzone informacje w jakim stanie trafiła na oddział pacjentka i co było przyczyną jej śmierci?

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa O - niezalogowany 2018-12-06 18:44:31

    nie wspierajcie kapłanów których liturgia słowa służy egoistycznym interesom grupy pasterzy paśnika świńskiej trzody przy której LEGION duszpasterzy osób duchownych szukający własnej chwały ps nie lękajcie się "non abbiate paura" wypłyńcie na głębię ... niech Słowo stanie się Ciałem

  • Miły obserwator+ - niezalogowany 2018-12-06 18:39:52

    @ żona rolnika "i jeszcze" w oBoże siedzi też metaforycznie gdyż patrzy na krowę przez kamerę mając obraz na priv w sypialni swojej skąd do krowy może mówić na odległość tak by krowy w sąsiednich boksach nie słyszały lamentu bo od stresu laktacja może "smak mleka" utracić

  • żona rolnika - niezalogowany 2018-12-06 18:31:36

    To prawda co pisze miły obserwator.Rolnik siedzi w oborze całymi nocami i czuwa kiedy będzie rodzić jego krowa............

  • edek - niezalogowany 2018-12-06 18:30:15

    Bałata wróć

  • Miły obserwator - niezalogowany 2018-12-06 18:26:23

    Już rolnik lepiej dba gdy krowa rodzi ... Chcą podwyżek to niech będą pożyteczne dla ludzi,a nie brać chajs za spanie. ciężka i odpowiedzialna praca? Możecie iść gdzie indziej

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa - niezalogowany 2018-12-06 18:22:11

    @ fatalista "w bólu będziesz rodzić" a obok będzie kupa kościołów wypasionych jak komórka biskupa z której bałwan nie umie korzystać ona mu tak prawdę powiedziawszy potrzebna jak grobowiec pod katedrą zabytkowej ... ... próżności w leczącej się za rodzajem ludzkim od zarania dziejów taka konsekwencja "grzechu pierworodnego" którego chrzest polski nie zmył jak widać powszechnie w kościele powszechnym nadal jest obecny jako progres świętokradzkiego życia na ziemi tej ziemi

  • fatalista - niezalogowany 2018-12-06 18:14:51

    taj jest świat marnie urządzony, że każde życie musi zakończyć się śmiercią, kwestia tylko czasu i przyczyny, ciąża, poród niosą za sobą olbrzymie ryzyko powikłań do tego dochodzą błędy, albo niedbalstwo ludzi z tzw. służby zdrowia, lekarze są przede wszystkim po to by zapobiegać powikłaniom i zagrożeniom, nieść ratunek w sytuacjach nadzwyczajnych, a nie asystować leniwie przy normalnie-typowo przebiegającym procesie ciąży-porodu-połogu, w sprawie ludzkiego zdrowia-życia trzeba wg starego powiedzenia na zimne dmuchać, żeby nie popełnić błędu z rutyny, lenistwa, o niedbalstwie nawet nie wspomnę

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa - niezalogowany 2018-12-06 18:14:35

    nie wspierajcie kapłanów których liturgia słowa służy egoistycznym interesom grupy pasterzy paśnika świńskiej trzody przy której LEGION duszpasterzy osób duchownych szukający własnej chwały ps nie lękajcie się "non abbiate paura" wypłyńcie na głębię ... niech Słowo stanie się Ciałem

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa - niezalogowany 2018-12-06 18:08:53

    "i jeszcze" zdjąć s p i r a l e aborcyjną zbudowaną z filtrów przez które wiele słów niechcianych jest poronionych poranionych i odrzuconych w drodze do przyjścia na świat

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa - niezalogowany 2018-12-06 18:01:10

    oddawać komentarze utracone poddane skrobance

  • Meg - niezalogowany 2018-12-06 17:55:47

    Rodzilam w tym szpitalu killanascie lat temu , moim lekarzem byl dr. Sciana , do ktorego chodzklam prywatnie. Robil mi badania usg na swoich dyzurach w sxpitala i twierdzil ze wszystko jest dobrze , tylko komentowal ze dziecko jest male bo ja tez jestem drobna. Dziecko urodzilo sie w ciezkim stanie , bylo bardzo chore , lekarz do konca nie wiedzial o tym , a powinien sie zainteresowac dlaczego takie jest male Nastepnego dnia przyszedl do sxpitsla i pociesxyl mnie ze kolejna ciaza tez moze byc taka Dziecko zmarlo po 3 dniach w Centrum zdrowia dziecka w Warszawie Strach tam rodzic

  • Meg - niezalogowany 2018-12-06 17:55:05

    Rodzilam w tym szpitalu killanascie lat temu , moim lekarzem byl dr. Sciana , do ktorego chodzklam prywatnie. Robil mi badania usg na swoich dyzurach w sxpitala i twierdzil ze wszystko jest dobrze , tylko komentowal ze dziecko jest male bo ja tez jestem drobna. Dziecko urodzilo sie w ciezkim stanie , bylo bardzo chore , lekarz do konca nie wiedzial o tym , a powinien sie zainteresowac dlaczego takie jest male Nastepnego dnia przyszedl do sxpitsla i pociesxyl mnie ze kolejna ciaza tez moze byc taka Dziecko zmarlo po 3 dniach w Centrum zdrowia dziecka w Warszawie Strach tam rodzic

  • plus - niezalogowany 2018-12-06 17:52:42

    @ pacjentka błędy pis arskie nie bolą tak bar dzo jak "błedy lekarskie" robione z wyrachowaniem ... w dobrej wierze a przecież są jeszcze bardziej bolesne błedy jakie czynią bezbłędną łaciną klasyczną uczeni w piśmie lobbujący uczonych w prawie i potem nie cierpi jeden człowiek ale całe społeczeństwo w jakim cierpi wielu ludzi mniej lub bardziej dotkniętych błędami pisanymi np. w parlamentarnym burdelu takie tam qurestwo ... Boże ps tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem polak polakowi polakiem polacy polakom zgotowali taki los

  • sprzeciw_wobec_Aborcji_Słowa - niezalogowany 2018-12-06 17:36:42

    @ Katarzyna Barańska a w mediach biskupa pieprzą w kołko o stosunku do kalendarzyka i miłości do ołtarzyka i biorą kasę na fasadę za którą brak Boga w sercu i kultury wyrzutów sumienia

  • pacjentka - niezalogowany 2018-12-06 17:31:36

    W Łomży na SOR to mnie tak załatwiono,że nastąpiła utrata przytomności.Zawieziono na wewnętrzny nieprzytomną na szczęście,że odzyskałam przytomność nie było przy mnie żadnej opieki ,2 panie z sali mówiły mi,że dyskutowano co zrobić...Szok był gdy na karcie przy łóżku przeczytałam rozpoznanie po prostu zrobili ze mnie alkoholiczkę,a ja wcale nie piję alkoholu....Co potem było to jeden koszmar !Walczyłam o swoje prawa nie chciałam przyjąć karty leczenia z takim rozpoznaniem to przysłali do mnie lek.psychiatrę..... Spotkałam znajomego lekarza i poprosiłam o pomoc...Zmienili kartę leczenia a co napisali to czego nie robili ......

  • Katarzyna Barańska - niezalogowany 2018-12-06 17:28:54

    Mnie cieli w sobotnie popołudnie, tak się do domu spieszyli że cięta na żywca byłam, zanim znieczulenie zaczęło działać w pełni. Po porodzie brak opieki, wymioty po znieczuleniu przez całą noc, a każdy to olał. Po cesarce żadnej pomocy żeby wstać, iść do łazienki. Jeszcze pretensja że prześcieradło jest brudne w krwi i oni nie mają drugiego na zmianę! Nie wspomnę o tekstach że ten dzieciak nie może tak ryczeć ciągle. Ale żeby ktoś pomógł, nauczył jak przystawić do piersi to już nie łaska.

  • Piotr E. - niezalogowany 2018-12-06 17:17:45

    Kryminał. Niech ktoś zainteresuje TVN lub Jaworowicz. 3 osoby nie żyją jednego dnia!

  • Tina - niezalogowany 2018-12-06 17:13:38

    A ja byłam z dzieckiem w Białymstoku i od razu było stwierdzenie a c9 w Łomży nie ma lakarzy że tutaj państwo przyjeżdżaja TAM TEŻ jest SOR

  • zyta - niezalogowany 2018-12-06 17:07:49

    Nie kłóccie się!!!Nie mieszajcie dwóch spraw!!! na konkurencyjnym portalu jest mowa o 2 dzieci, które ostatnio zmarły. Jedno zmarło dwa dni wcześniej i teraz drugie razem z matką. Wyrazy wsółczucia RODZINOM

  • Jasiek - niezalogowany 2018-12-06 17:06:42

    Dlatego mimo nie lubię Białegostoku zawsze jeżdżę tam do szpitala nawet z zadraśnięciem bo wole być dobrze obsłużony i się nie martwić niż potem się dowiedzieć że amputacja czy coś

  • Joasia - niezalogowany 2018-12-06 17:01:48

    Jak są nie miłe to trzeba im mówić że proszę o imię i nazwisko zgłoszę skargę na Panią do Narodowego Funduszu Zdrowia bo wiadomo,że dyrektor szpitala nic nie zrobi. I tam można składać skargi i są normalnie rozpatrywane. Personel czuje się bezkarny swoją pracę traktują jako łaskę nam okazywana i najlepiej żeby o nic je nie prosić. Zawsze dobrze jest mieć kogoś przy porodzie dla bezpieczeństwa i spojrzenia trzeźwym okiem na sytuację bo wiadomo,że kiedy kobieta rodzi omija wiele szczegółów i może nie pamiętać wszystkiego. Wyrazy współczucia

  • przeciw Aborcji Słowa - niezalogowany 2018-12-06 16:55:35

    @ RODZINA tylko dlatego że to jest szpital tylko im. Kardynała Stefana W... w innym przypadku sprawę zamieciono by pod dywan ks.Biskupa tak jak w wielu innych przypadkach na terenie instytucji kościelnych Św.Rodziny naszego k l e r u nie tylko w Irlandii

  • Janka - niezalogowany 2018-12-06 16:49:38

    Rodzina - takie info pojawiło się na portalu lomzanaszemiasto

  • Chora - niezalogowany 2018-12-06 16:38:54

    Tylko by spały i spały w nocy królewny wielkie mowa o personelu śpiącym- za spanie wam nie płacą!!!!

  • RODZINA - niezalogowany 2018-12-06 16:37:54

    @Janka TO TOTALNE GLUPOTY. Jestem bliską rodziną i rodziła siłami natury! Urodziła dziecko i zmarło dopiero później kiedy znajdowało się pod opieką pielegniarek! Nie rozpowszechniejscie bzdur jeżeli nie wiecie dokładnie co się stało. Na szczęście na dniach wszystko wyjdzie, cała prawda, a wtedy zapłacą za wszystko co zrobili złego.

  • Młoda mama - niezalogowany 2018-12-06 16:32:30

    #tematdlauwagi

  • Janka - niezalogowany 2018-12-06 16:24:41

    informacje z innego portalu: Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Było to jej drugie dziecko - starsze jest w wieku przedszkolnym. 31-latkę na łomżyński SOR zgłosiła się we wtorek, około godziny 22. Miała gorączkę, uskarżała się na bóle w prawej części brzucha i problemy z oddawaniem moczu. Zostały przeprowadzone badania, podczas których tętno dziecka było wyczuwalne. Kobietę od razu przyjęto na oddział ginekologiczny z podejrzeniem zapalenia układu moczowego. Sytuacja zmieniła się między 2 a 3 w nocy, wtedy lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Wyjęte z łona matki dziecko było martwe. 31-latka także nie przeżyła porodu.

  • Zzzz - niezalogowany 2018-12-06 16:22:39

    Komuna powinni się tym zająć NFZ i inne organizacje

  • maniek22 - niezalogowany 2018-12-06 16:13:37

    PRL tu jeszcze rządzi

  • gość 2018-12-06 16:06:54

    Córkę rodziłam 17 lat temu.To był koszmar.Położne obraziły mnnie z powodu mojego wieku.A rodziłamw w wieku 36 lat. Jak budziłam w nocy pielęgniarkę to zwróciła mi uwagę, że przecież ona śpi.Miałam problem z przystawieniem dziecka do persi.Nikt mi nie pomógł.Kiedy prosiłam pielęgniarkę o pomoc w przystawieniu do piersi, mówiła że ona nie jest od tego.Ostatecznie kiedy zaczęłam płakać z niemocy, poprosiły panią doktor od laktacji okazało się że są takie dzieci.Ośmiodniowy pobyt w szpitalu był koszmarem.łomżyńskie pielęgniarki nie mają w sobie empati.Przez taką opiekę nie chciałam więcej dzieci ponieważ zraziłam się.

  • znajomi mają lepszą opiekę w s - niezalogowany 2018-12-06 15:56:12

    OBCA PACJENTKA - LEKARZE SĄ NIE MILI ZNAJOMA PACJENTKA -LEKARZE SKACZĄ JAK KOŁO ZŁOTEGO JAJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NFZ płaci tak samo za wszystkich znajomych i nieznajomych.Pacjentki które chodzą na prywatne wizyty są lepiej traktowane.Czy paragony wydają za prywatne wizyty ?

  • nienienie - niezalogowany 2018-12-06 15:55:48

    Do Bylapacjentka, A możesz napisać jeszcze raz, po polsku?

  • Miśka - niezalogowany 2018-12-06 15:55:13

    Ja też rodziłam dwa razy w nocy.Masakra. Miałam cc i pozostawione całe łożysko.Dziecko całe sine.Lekarz spał bo była noc, przecież to moja wina ,że zaczęłam rodzić w nocy.Współczuje rodzinie.

  • Byla pacjetnka - niezalogowany 2018-12-06 15:44:06

    Porod jak porod zrobili mi cesarkie ale to nie gorsze nikt nie zajteresowal z lekarzy ginkologow na polozynctwie ze mam brzydko rane i mialam robe to mnie wypuscili do domu i chcieli nie zagojana rane szwy zdjac zeby nie dr. sciana to nie wiem czy bym zyla dzieki jemu zyje lekarze dla obcych pacjetek nie mili a dla znajomych to chodza jak kolo zlotego jajka

  • Pozytywna - niezalogowany 2018-12-06 15:44:03

    kasa: zgadzam sie tylko potrafia narzekac... Boże jaka to tragedia jesli naprawde kobieta zobaczyla malenstwo zaraz ono zmarlo i kobieta po czasie. Nie da sie tego wyobrazic!!!!!!!!!!!!!!!! :( Kondolencje dla rodziny

  • kasa - niezalogowany 2018-12-06 15:34:09

    Pielęgniarki i położne muszą być miłe i wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafią jak sprzedawczynie w Biedronkach i lekarze z empatią do każdego pacjenta biednego czy bogatego.Sąsiadka leżała w szpitalu za granicą : lekarz przychodził do niej i najpierw mówił Cześć a potem Jak się czujesz?W Łomży jak byłam w szpitalu wchodzi pielęgniarka do sali nawet Dzień Dobry nie powiedziała tylko zaczęła krzyczeć ,że zapach brzydki w sali ..........

  • lęk o zdrowie i życie w szpit - niezalogowany 2018-12-06 15:13:48

    Do TVN.Niedawno pisali,że w szpitalu brak dyscypliny pracy ,szef spoufalony z lekarzami a położne i pielęgniarki poszły do sądu p/dyrektorowi szpitala.......Zarządzanie ,tęsknią za poprzednim dyrektorem szpitala......

  • Rodzina - niezalogowany 2018-12-06 15:04:41

    CO ZA BZDURY!!! Jestem bardzo bliską rodziną tej dziewczyny, dziecko nie urodziło się martwe, zmarło dopiero po tym jak pielęgniarki zabrały noworodka!!! Matka przed śmiercią widziała się z dzieckiem,jest to okropne że ludzie odpowiedzialni za tą tragedie nie umieją przyznać się do winy. Nasza rodzina jest totalnie załamana tą tragedią i podejściem ludzi odpowiedzialnych za to. Bardzo nam przykro z tego powodu.

  • odwagi - niezalogowany 2018-12-06 15:01:38

    Ludzie sami sobie jesteście winni. Liżecie dupy obsłudze w szpitalu to nie dziwcie się jak was traktują ! Traktujcie ich jak sprzedawców w sklepie ! Płacicie to WYMAGAJCIE ! Oni nie spaprają roboty bo zaskarżycie ich do sądu i pozbawią ich zawodu. Wiem. Naciśnijcie na śądy. Pokarzcie, że oni dla was pracują a wy jesteście SUWERENEM !!!!

  • Mania - niezalogowany 2018-12-06 14:54:04

    Jechowy spierdalaj z stąd

  • Aborcją "ducha" w Aborcję "klu - niezalogowany 2018-12-06 14:47:19

    nie ma dobrych katolików Pracownicy muszą się zmienić! ks.Kubła trzeba zmienić najpierw bo od zmiany tego SPIRITUSA MOVENSA trzeba zacząć w a jego brak w GŁOSIE miejscowej s i ł y przewodniej narodu

  • Karku - niezalogowany 2018-12-06 14:46:55

    Niech tvn się tym zajmie a sprawa ujrzy światło dzienne

  • Pozytywna - niezalogowany 2018-12-06 14:44:16

    Miałam cc w tym roku z tym wszystko ok ale pozniej jaką miałam pomoc to byłam traktowana jak śmieć szczególnie przez młode pielegniarki albo praktykantki zero pomocy mojego dzieciaczka brały z nerwami jak by był im coś winny patrzec nie mogłam jak sie obchodziły z nim... A najgorsza to starsze babsko grube niskie ciemne włosy wredna wyzywała mnie zero pomocy!!! Nic jej nie zrobilismy a skoro miala taki humor to nie powinna pracowac wśród ludzi. Teraz bym Ci pokazala jaki ja mam szacunek do Ciebie za to jak nas traktowałaś

  • nie ma dobrych katolików - niezalogowany 2018-12-06 14:43:20

    SZOK!!!!!!!!!!!NFZ zwiększył o 2 mld nakłady na służbę zdrowia.Czy to coś zmieni?Pracownicy muszą się zmienić!

  • Tittttiiii - niezalogowany 2018-12-06 14:37:41

    Ogromna tragedia dla rodziny, współczuję, miała być radość a jest żałoba i żal. Czy szpital zrobił wszystko ? nie wiem, miałam okazję leżeć i mieć do czynienia z lekarzami i pielęgniarkami z ginekologii i niestety o ile oprócz jednej z podstarzałych lekarek ze zbolałą miną i brakiem szacunku do pacjentki reszta lekarzy była w porządku tak pielęgniarki- dramat dramat i jeszcze raz dramat. Do zmiany albo nagany, bo jak pomyślę że raz jeszcze miałabym się tam położyć to mnie mdli.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 14:21:26

    Gdy położyli mi dziecko na klatce piersiowej po porodzie zapytałam czemu jest taki siny i dlaczego nie płacze położna odpowiedziała że to normalne, a dziecko było obwiniete pępowiną 2 razy i ledwo oddychało. Chociaż prosiłam podczas porodu o cesarkę, mówiłam że jest coś nie tak, że syn się nie rusza, nie czuję go, żadna nie zwróciła na to uwagi. Przez to maluszek przez tydzień miał podawany tlen i leżał w inkubatorze prawie 2 tygodnie, nie chcieli mi go dać na salę. 2tygodnie dla młodej matki pierwszego dziecka to katorga jednym słowem. Szczerze mówiąc siadło mi to na psychikę i gdy musiałam po kilku miesiacach zostać w szpitalu z synem płakałam jak małe dziecko. Ledwo wytrzymałam jedną noc, wszystko wróciło cały ten stres,strach. Obwiniam ten szpital do tej pory. Mam takie okropne wspomnienia

  • świadczenie medyczne płatne pr - niezalogowany 2018-12-06 14:17:10

    Dlaczego słyszy się od znajomych ,że przed wszyscy szukają znajomości czy lekarza ,czy położnych żeby mieć dobrą opiekę.Tak nie powinno być ! Myślę,że oni za dużo zarabiają i obrośli w piórka.

  • Tak - niezalogowany 2018-12-06 14:06:10

    To co się dzieje na tym oddziale z pewnością nie jest normalne.

  • Mmiimm - niezalogowany 2018-12-06 13:54:51

    Ludzie normalne że jak się usmiechniesz i ładnie podziękujesz gdzie trzeba to i dobrze cię potraktują. Tak jest wszędzie było, jest i będzie nie oszukujmy się. A służba zdrowia nie tylko w Łomżyńskim szpitalu jest taka jaka jest bo wszędzie jest chamstwo czasami trafi się jakiś bardziej ludzki lekarz albo pielęgniarka.

  • aborcysta - niezalogowany 2018-12-06 13:52:29

    każda ciąża jest zagrożeniem dla życia matki, przyszłego dziecka też, zapominają o tym wszyscy chorzy z powodu sprzeciwu wobec aborcji

  • Młody tata - niezalogowany 2018-12-06 13:51:08

    Kierownictwo powinno sprawdzić gdzie jest, z kim i robi Daruś jak go nie ma na oddziale i nie odbiera telefonów pomimo że ma dyżur

  • Janka - niezalogowany 2018-12-06 13:50:55

    a kto jest zastępcą??

  • Mąż - niezalogowany 2018-12-06 13:46:54

    Jego zastępca traktuje ludzi jak plebs. Sokół jest do przyjęcia, choć momentami brakuje mu empatii.

  • Janka - niezalogowany 2018-12-06 13:45:49

    Mąż - obecny ordynator traktuje ludzi jak plebs?? miałam o nim lepsze zdanie z kontaktów szpitalnych z poppe były jazdy a teraz raczej same superlatywy słysze

  • pacjentka szpitalu w lomzy - niezalogowany 2018-12-06 13:36:59

    Zla opieka i podejscie do pacjentki i jej dziecka. Rodzilam syna 8 lat temu. Nikt nie powiedział mi o kreczu szyi mojego dziecka. Dostal 10pkt, czysta karta i brak jakiejkolwiek informacji dot.tego problemu. Dziecko przez lata ciezko cwiczone i do dzisiejszego dnia rehabilitowane. Nigdy wiecej nie bede rodzic w Lomzy.

  • lęk o zdrowie i życie w szpit - niezalogowany 2018-12-06 13:36:21

    Biorą pobory i powinni zapewnić najlepszą i profesjonalną opiekę bo nie pracują za darmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Mąż - niezalogowany 2018-12-06 13:35:10

    Tak się składa, że miałem tę nie-przyjemność doświadczyć "opieki" (w zasadzie moja żona miała) na naszym łomżyńskim oddziale ginekologiczno-położniczym i wiem jak tam wygląda traktowanie pacjentek przez wszechwładnych panów doktorów (oczywiście nie wszystkich). Wiem też jak traktowane są przypadki kobiet, które nie mają znajomości, czy bliskich, którzy byliby w stanie upomnieć się o ludzkie ich traktowanie. Na porzadku dziennym jest też fałszowanie dokumentów z pobytu szpitalnego, po to, by w razie czego na papierze wszystko wyglądało super. Wpisywane są nieprawdziwe dane dotyczące rozwarcia czy skracającej się szyjki macicy. Wszystko zaczyna się od ordynatorów, których ego urosło do takich rozmiarów, że słabe istoty jakimi są kobiety w okresie porodowym muszą godzić się na podłość i brak jakiejkolwiek empatii. Na proste pytanie pacjentki w celu weryfikacji jej problemów ordynator odpowiada krótko, że dzieci umierają i nie mamy na to wpływu. Obaj ordynatorzy są siebie warci, choć główny jest chyba bardziej przystępny od zastępcy, który traktuje ludzi jak plebs, a nadmiar pacjentek walących do niego na wizyty prywatne utwierdza go tylko w przekonaniu, że może sobie pozwolić na bardzo wiele. Patologię i odpowiednie podejście widać też podczas telefonicznego szukania pomocy na oddziale ginekologicznym z prośbą o merytoryczną pomoc. Nie ma chęci pomocy. Jest tylko irytacja i tryskanie jadem. W mojej ocenie opieka jest skandaliczna i jakiś czas temu sam zastanawiałem się nad tym, kiedy dojdzie tam do tragedii. Stało się to szybciej niż myślałem...

  • Miska - niezalogowany 2018-12-06 13:33:06

    Rodzilam we wrześniu tego roku w łomżyńskim szpitalu i nigdy więcej. To był koszmar po 22 godzinach pielęgniarki śmiały się gdy mówiłam że już nie mam sił było mi słabo byłam wykończona zero pomocy zero szacunku . Zajete byly plotkami i zakupami kto co kupił i gdzie kupił A pacjentka niech sobie radzi. A gdy już zrobili mi cc to okazało się że dziecko było owinięte pepowina i jeszcze chwila jeszcze moment i nie wiadomo jakby to się skończyło szkoda pomyśleć. Powinni w końcu zająć się tym szpitalem i tym co się w nim dzieje .

  • Kobieta - niezalogowany 2018-12-06 13:29:10

    W łomżynskiej porodówce dobrze się rodzi kiedy jest wszystko dobrze, a poród przebiega bez komplikacji. Kiedy jednak pojawiają się problemy i to nawet poważne, położne wola się śmiać z rodzącej, nazywając nas histeryczkami, wariatkami, sabeuszkami itd. A potem np po 18 godzinach porodu, wypychaniu dziecka, kiedy dziecko rodzi się przydudzone, w zamartwicy, to słyszy się taki tekst,, no czasem tak się zdarza"". Wiem to z własnego doświadczenia. Dziękuję Bogu że moje dziecko się jakoś tego wyszło i jest wszystko dobrze. Ale nigdy więcej w Łomży. A co do komentarzu o rdzeniu w klinice nie każdego na to stać, a czy to ze nie stać mnie na klinikę ma powodować żebym musiała rodzic jak w średniowieczu i bać się o zdrowie i życie dziecka?

  • darekk - niezalogowany 2018-12-06 13:29:08

    Budka Widocznie trafiłaś na dobrą zmianę;)

  • pacjent - niezalogowany 2018-12-06 13:27:55

    W szpitalu jak wszędzie, daj uśmiech szacunek to i ciebie potraktuja z szacunkiem. Takie rzeczy się zdążają i nie sądzę żeby ktoś zawinił. Nie ma co kogoś obwiniać.

  • Karo - niezalogowany 2018-12-06 13:27:05

    Ja rodziłam też rok temu i nic zarzucić im nie mogę rodziłam z rana więc nowa zmiana ,ale mimo to interesowały się mną położne nie było tak że zostałam sama ze wszystkim.Mysle że coś musiało się zdarzyć takiego czego lekarze nie mogli przewidzieć ,ogromna tragedia szok i niedowierzanie.;( opieka na oddziale jak i po porodzie bez zarzutów może jedynie położne na oddziale trochę niemiłe bez jakieś empatii ale co się dziwić ...

  • Budka - niezalogowany 2018-12-06 13:18:59

    Ja osobiście rodziłam rok temu i byłam bardzo zadowolona z opieki. Naczytałam się wielu złych opinii, a ja złego słowa nie powiem na oddział położniczy i porodówkę. Urodziłam w nocy. A pielęgniarki cały czas przychodziły i pytały się jak się czuję i mierzyły mi ciśnienie, bo prawie bym zemdlała w łazience. Pomagały też w higienie oraz karmieniu dziecka.

  • kasa - niezalogowany 2018-12-06 13:17:40

    Ja też mam straszne wspomnienia z 2 porodów w szpitalu ,brak opieki i szacunku do kobiety ..........

  • opanowany - niezalogowany 2018-12-06 13:17:32

    Zawsze można rodzić w domu - wolny wybór. Albo zapłacić i rodzić w prywatnej klinice.

  • Ffffffff - niezalogowany 2018-12-06 13:09:50

    Niestety winne są polozne bo robią co chca a lekarze są nie świadomi tego i wyzywają rodzące od wariatek gdy robi się niebezpiecznie przy porodzie...

  • Wsciekla - niezalogowany 2018-12-06 13:05:11

    Rodziłam w tym roku. Nigdy więcej. Zero szacunku do człowieka. Szczególnie nocna zmiana. Ida spać nie interesują się Tobą.

  • Klklppo - niezalogowany 2018-12-06 12:59:33

    W ciągu tego tygodnia zmarło już 2 dziecko.... zbieg okoliczności? Nie sądzę...