Reklama

Ul. Wesoła. Kładka naprawiona. O sprawcach zniszczenia nic nie wiadomo [FOTO]

22/09/2021 11:52

Kończy się naprawa kładki, która znajduje się przy ul. Wesołej w Łomży. Kto stoi za jej uszkodzeniem? Tego nadal nie wiadomo.

W niedzielę (19.09) chuligani zniszczyli kładkę na osiedlu Łomżyca przy ul. Wesołej. Więcej: Łomżyca. Chuligani uszkodzili kładkę [FOTO]

Jej naprawa dobiega końca. Poręczo-balustrady zostały wymienione. Jeżeli pogoda na to pozwoli, w czwartek będą malowane. 

- Naprawa kosztowała ok. 2 tys. zł. Poprzednim razem poręcze wymieniane były 5 lat temu - mówi Krzysztof Siedlecki, kierownik Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Kierownik Siedlecki przyznaje również, że średnio raz na miesiąc trzeba w Łomży naprawiać infrastrukturę zniszczoną przez chuliganów. Dla przykładu: w ubiegłym tygodniu ktoś pomalował sprejem wiatę przy ul. Sikorskiego, znaleźli się też tacy, którzy porysowali scyzorykiem ławkę w parku Jana Pawła II. Do tego dochodzą powyginane słupki na Starym Rynku czy powyrywane z barierek łańcuchy przy ul. Giełczyńskiej. Przy czym nie wszystkie chuligańskie wybryki są zgłaszane policji. Jeżeli szkodę szacuje się na mniej niż 500 zł, nikt sprawców dewastacji nie szuka. 

Reklama

Kto stoi za uszkodzeniem kładki przy ul. Wesołej? Nie wiadomo. Jak informuje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, musi wpłynąć oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. W tym momencie trwają jedynie czynności sprawdzające. Ustalane jest m.in. to, czy zabezpieczone nagranie pochodzi z monitoringu miejskiego czy prywatnego.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama