Reklama

Urzędnicy przypominają o obowiązku rejestracji psów

24/09/2021 11:32

Łomżyńscy urzędnicy przypominają o obowiązku rejestracji psów. Wiąże się to z wniesieniem obowiązkowej opłaty od posiadania zwierzęcia. "Niejedna zabłąkana psia dusza, odnalazła się i powróciła do właściciela, dzięki numerkom rejestracyjnym." - czytamy.

Ile trzeba zapłacić za posiadanie psa? Opłata jest wnoszona jednorazowo i wynosi:
1) w budownictwie wielorodzinnym:
᠆ z tytułu posiadania jednego psa – 90 zł,
᠆ z tytułu posiadania każdego następnego psa – 90 zł,
2) w budownictwie jednorodzinnym:
᠆ z tytułu posiadania jednego psa – 80 zł,
᠆ z tytułu posiadania każdego następnego psa - 80 zł.

Rejestracji można dokonać w Oddziale podatków Urzędu Miejskiego w Łomży Pl. Stary Rynek 14 pok. 12 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 86 2156782.

Reklama

Czy zapominalskich mogą spotkać nieprzyjemne konsekwencje? 

- Straż Miejska przeprowadzi kontrolę rejestracji psów i sprawdzi wypełnianie obowiązku podatkowego. Wobec osób które, uchylają się od wniesienia opłaty istnieje możliwość wszczęcia procedury przewidzianej w przepisach Ordynacji podatkowej i ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - podkreślają urzędnicy.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama