IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dotyczące oblodzenia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem.
Zjawiska powinniśmy spodziewać się od środowego (2.02) wieczora do czwartkowego (3.02) poranka.
- Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po słabych opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna przeważnie około -5°C, przy gruncie około -8°C. Ujemna temperatura powietrza w większości utrzyma się do godzin okołopołudniowych - podaje Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to ostrzeżenie I stopnia.