W Łomży rusza program rehabilitacji pocovidowej. Skorzystać z niego będą mogli wszyscy z problemami wydolności zarówno fizycznej, jak i oddechowej. Prowadzona będzie w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował kompleksowy program rehabilitacji po chorobie COVID-19, realizowany w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną.
- Kolejne trzy miejsca dołączyły do placówek medycznych świadczących rehabilitację po przebytej chorobie COVID-19 w województwie podlaskim – informuje dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Bogdan Olesiński - Obecnie w naszym regionie mamy 6 miejsc, gdzie pacjenci, którzy otrzymali skierowanie na rehabilitację, mogą się zgłaszać.
Reklama
Lista placówek: