Reklama

W Łomży rusza rehabilitacja pocovidowa

30/04/2021 15:11

W Łomży rusza program rehabilitacji pocovidowej. Skorzystać z niego będą mogli wszyscy z problemami wydolności zarówno fizycznej, jak i oddechowej. Prowadzona będzie w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował kompleksowy program rehabilitacji po chorobie COVID-19, realizowany w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.

Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną.

- Kolejne trzy miejsca dołączyły do  placówek medycznych świadczących rehabilitację po przebytej chorobie COVID-19 w województwie podlaskim – informuje dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Bogdan Olesiński - Obecnie w naszym regionie mamy  6 miejsc, gdzie pacjenci, którzy otrzymali skierowanie na rehabilitację, mogą się zgłaszać.

Reklama

Lista placówek:

  1. Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie, ul. Konstytucji 3 Maja 34, 19-200 Grajewo
  2. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach, ul. Waryńskiego 22A, 16-400 Suwałki
  3. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, 18-404 Łomża
  4. AMERICAN HEART OF POLAND Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca Centrum, ul. M. Konopnickiej 11, 16-300 Augustów
  5. Holmed Uzdrowisko Sp. z o.o. Szpital Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowy, ul. Uroczysko Pustelnia 1, 16-030 Supraśl
  6. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów, ul. Zdrojowa 3/5/7, 16-300 Augustów 
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości