Reklama

W Łomży zaczyna się sezon grzewczy

20/09/2021 11:13

Jest chłodno, chcieli tego też mieszkańcy - spółdzielnie zdecydowały, że sezon grzewczy czas zacząć.

W Łomżyńskich spółdzielniach mieszkaniowych rusza sezon grzewczy. 

Decyzję o jego uruchomieniu podjęły Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, SM “Perspektywa” oraz Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego “Jedność”. Temperatura wzrośnie również w mieszkaniach, które znajdują się w zasobach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

- Podjęliśmy decyzję o włączeniu ogrzewania. MPEC potrzebuje 2 dni na rozruch i powinno być ciepło - mówi Piotr Pawłowski, członek zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Reklama

- Ogrzewanie włączamy jutro od godzin porannych. Mieliśmy już kilkanaście telefonów od mieszkańców w tej sprawie - podkreśla z kolei Robert Chaberek z SM “Perspektywa”.

W momencie, kiedy ogrzewanie się pojawi, warto, żeby wszystkie termostaty były otwarte. Po to, żeby grzejniki się odpowietrzyły. 

- Zawsze warto posprawdzać na początku sezonu czy grzejniki nie są zapowietrzone. Unikniemy w ten sposób niedogrzania pomieszczenia i fałszywych wskazań. Jeżeli grzejnik jest ciepły przy zaworze, a w innym miejscu zimny, to znaczy, że grzejnik jest zapowietrzony - radzi Andrzej Karwowski, prezes SBM "Jedność".

Reklama

W tym roku sezon grzewczy w Łomży zaczyna się dużo wcześniej niż przed rokiem. Wówczas ciepło było uruchamiane 10 października.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama