Reklama

W Łomży zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem

10/11/2020 11:32

O śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem informuje dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.

Zgony odnotowane przez PSSE w Łomży to:

  • dwaj starsi mężczyźni z Łomży, byli hospitalizowany w Łomży
  • starszy mężczyzna z Łomży, przebywał w izolacji domowej

Tym razem PSSE nie ma informacji o nowych zakażeniach koronawirusem w naszym najbliższym regionie. Najnowsze wyniki są w jeszcze trakcie opracowywania i nie są wykazywane w oficjalnych statystykach. Odnotowano za to 20 ozdrowieńców (14 - Łomża, 10 - powiat). W kwarantannie przebywa 1812 osób (1213 - Łomża, 599 - powiat) 

Koronawirus w Polsce

Dziś resort zdrowia poinformował o 25484 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim(4276), wielkopolskim (3846), małopolskim (2697). Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób. 

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 593 592/8 375 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane wojewódzkie:

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiuset czternastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 238 osób z Białegostoku, w tym 2 hospitalizowane,
  • 77 osób z Suwałk, w tym 3 hospitalizowane,
  • 72 osoby z pow. augustowskiego, w tym 7 hospitalizowanych,
  • 72 osoby z Łomży,
  • 63 osoby z pow. białostockiego,
  • 45 osób z pow. bielskiego, w tym 4 hospitalizowane,
  • 36 osób z pow. wysokomazowieckiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 25 osób z pow. łomżyńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 22 osoby z pow. suwalskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 17 osób z pow. sokólskiego,
  • 15 osób z pow. sejneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 14 osób z pow. monieckiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 11 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 5 osób z pow. kolneńskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 2 osoby z pow. grajewskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 15214 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 388 osób (w sumie 3520): 175 z Suwałk, 63 z pow. augustowskiego, 53 z pow. suwalskiego, 42 z pow. kolneńskiego, 39 z Białegostoku, 16 z pow. białostockiego.

Reklama

Kolejne zgony:

  • To kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Hajnówki, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 97 lat, mieszkanka powiatu augustowskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Sejnach. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 64 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 96 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec Hajnówki, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Hajnówki, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, hospitalizowany w Szpitalach: w Łapach i Augustowie. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Grajewie. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 71 lat, mieszkanka powiatu suwalskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Suwałkach. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 71 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 62 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 77 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 81 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Miał choroby współistniejące.

/zdj. ilustracyjne/ 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama