Od poniedziałku (28.09) w łomżyńskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ponownie przyjmowane będą odpady wielkogabarytowe od mieszkańców Łomży, gminy Łomża i gminy Piątnica.
PSZOK w Łomży znajduje się przy ul. Akademickiej 22. Odpady można nieodpłatnie oddawać w dni powszednie od godz. 7:00 do godz. 16.00. Do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych można bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:
• papier i tekturę;
• tworzywa sztuczne;
• drewno;
• opakowania ze szkła;
• zużyte opony;
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
• zużyte baterie i akumulatory;
• przeterminowane leki;
• oleje silnikowe,
• farby, kleje, lepiszcza;
• środki ochrony roślin;
• odpady wielkogabarytowe;
• niewielkie ilości odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpady betonu oraz gruz beto-nowy z rozbiórek i remontów, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego oraz odpado-wych materiałów ceramicznych.
Łomżyński PSZOK przez kilka tygodni nie przyjmował odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców Łomży, gminy Łomża i gminy Piątnica. Decyzja miała związek z pożarem składowiska odpadów w Czartorii