To nie są dobre wiadomości. Możliwe, że za około 1,5 miesiąca pojawi się w Polsce czwarta fala pandemii koronawirusa.
Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia. Musimy przyzwyczaić się do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – powiedział dziś w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.
Dodał, że do końca września jest gwarancja, że szczepienie przeciw COVID-19 będzie nieodpłatne.
- Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić – zapewnił.
Reklama
Sama usługa szczepienia kosztuje 60 zł. Tyle NFZ refunduje przychodniom za jego wykonanie.